آموزش رایگان بیت کوین از مبتدی تا پیشرفته

آشنایی با بیت کوین و دانستن نکات عملی آن امروزه دیگر به یک باید در زندگی دیجیتالی ما شده است.در مقاله سعی شده است از موارد فنی بیت کوین تا موارد کسب درآمد از بیت کوین بیشتر آشنا شوید

  زمان مطالعه 5 دقیقه دقیقه
میثم منصوری
 07 / 11 / 1397
  زمان مطالعه 5 دقیقه دقیقه
میثم منصوری
 07 / 11 / 1397

هر تکنولوژی جدیدی نیاز به آموزش دارد اما در این میان بیت کوین با تغییر پارادایم های فکری و اقتصادی این نیاز به آموزش را بیشتر کرده است در حقیقت ما نیاز داریم بیشتر به آموزش بیت کوین و حواشی آن وقت بگذاریم و در مورد نحوه ایجاد کیف پول تا شرکت در خرید یک عرضه اولیه یک ارز دیجیتال بیشتر اطلاعات کسب کنیم.

اگر زیاد اخبار و آموزش های بیت کوین را خوانده باشید حتما با این جمله رو به رو شده اید که همانطور که ایمیل صنعت پست را به چالش کشید و آن را تغییر داد بیت کوین هم همین کار را با صنعت بانکداری و تفکر پول که در ذهن من و شما است تغییر می دهد.

ما در این مقاله آموزش بیت کوین سعی می کنیم شما را با موارد پایه ای بیت کوین آشنا کنیم.آموزش شامل 7 سر فصل مهم است که لازم است شما با آن آشنا شوید.

در این مقاله با ما همراه باشید تا آموزش رایگان بین کوین را با هم برسی کنیم.

 

 

بیت کوین

آموزش رایگان بیت کوین در هفت سر فصل

 • بیت کوین خوب یا بد
 • استخراج و خرید ماینر و درآمد استخراج
 • کیف پول بیت کوین و امنیت آن
 • ترید و معاملات بیت کوین در صرافی های بین امللی
 • سرمایه گذاری در بیت کوین و بهترین زمان آن
 • خرید و فروش بیت کوین و داستان های کلاهبرداری آن
 • عرضه اولیه های رمز ارزها و تاثیر آن بر بازار

 

بلاکچین انقلابی نو در دنیای امروز است در این دنیای صفر و یک ما می­توانیم از این انقلاب در بهبود زندگی روزمره خود استفاده کنیم. بلاک‌چین اختراعی برجسته و مبتکرانه است؛ زاییده فکر یک فرد یا گروهی از افراد که با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می‌شوند. اما از آن زمان که بلاک چین برای اولین بار معرفی شد، این فناوری به موجودیتی بزرگ تبدیل شده است و سوال اصلی بسیاری از افراد این است که بلاک چین چیست؟

فناوری بلاک چین از طریق ایجاد امکان توزیع اطلاعات دیجیتال بدون کپی کردن آن، ستون فقرات نوع جدیدی از اینترنت را ایجاد کرد. در ابتدا برای پول دیجیتال بیت کوین طراحی شد، اما در حال حاضر جامعه فناوری در حال پیدا کردن دیگر کاربردهای بالقوه برای این فناوری است.

بیت کوین، طلای دیجیتال نامگذاری شده است و دلایل خوبی نیز برای این امر وجود دارد. بلاک چین می‌تواند انواع دیگری از ارزش دیجیتال را ایجاد کند. مانند اینترنت (یا خودرو)، شما برای استفاده از بلاک چین لازم نیست بدانید چگونه کار می‌کند. با این حال، داشتن دانش اولیه در مورد این فناوری جدید به شما نشان خواهد داد که چرا انقلابی محسوب می‌شود. بلاک چین یک دفترکل دیجیتالی غیرقابل تخریب از معاملات اقتصادی است که می‌تواند نه تنها برای ضبط معاملات مالی بلکه تقریبا برای ثبت هر دارایی ارزش‌مندی استفاده شود. قبل از شروع بحث اصلی به سراغ سه موضوغ مهم برویم.

چرا بیت کوین یک انقلاب است؟

تلاش برای کمک به افرادی که در بانک حساب ندارند

برای درک قدرت واقعی ارزهای دیجیتال، بیایید ابتدا یکی از مهم‌ترین مسائل حال حاضر جهان را درک کنیم. همانطور که بیزینس اینسیدر در آگوست ۲۰۱۷ گزارش داد، ۲ میلیارد نفر در سراسر دنیا حساب بانکی ندارند. در اینجا آمار بیشتری در مورد جمعیتی که حساب بانکی ندارند، آورده شده‌است:

 • بیش از ۲۰ درصد از افرادی که حساب بانکی ندارند، حقوق یا انتقالات دولتی را به صورت نقدی دریافت می‌کنند و بسیاری از مردم در کشورهای در حال توسعه، صورت حساب ها و هزینه تحصیلات را به صورت نقدی می‌پردازند.
 • زنان بیش از نیمی (۵۵ درصد) از افرادی که حساب بانکی ندارند را در سراسر جهان تشکیل می‌دهند.
 • آسیای شرقی به تنهایی ۴۳۸ میلیون نفر دارد که ۷۳ درصد کل جمعیت را تشکیل می‌دهد. طبق تحقیقی که توسط مکنسی انجام‌شده، رسیدن به جمعیت افرادی که حساب بانکی ندارند، در این منطقه می‌تواند سهم اقتصادی خود را از ۱۷ میلیارد دلار به 52 میلیارد دلار تا سال ۲۰۳۰ افزایش دهد.

 این نقشه، کشورهایی را نشان می دهد که کمتر از 15 درصد جمعیتشان، افرادی هستند که حساب بانکی دارند.

نداشتن حساب بانکی

بیت کوین یا بیت کویین

بیت کوین را چی صدا بزنیم.در برخورد با مخاطب ها می شود گفت برخی بیت کوین را بیت کویین صدا میزنند و از این اشتباه هم دست بردار نیستند.البته تقصیر هم ندارند چرا که ریشه این غلط را برنامه ای در صدا و سیما رقم زد و بیت کوین Bitcoin را به غلط بیت کویین یا ملکه بیت ها bit queen صدا زد و از آن روز هر روز ما با این ماجرا طرف هستم.پس بهتر است اول از همه و قبل از خواند متن چند بار بلند بگید بیت کوین

چگونه بیت کوین رایگان بدست بیاوریم

من اگر شما بخواهم در راه رضای خدا به من یک کالای ارزشمند مثل طلا بدهید و شما می دانید که قیمت هر هر انس طلا چقدر است آیا به عقل من شک نمی کنید که چرا این خواسته را از شما دارم.داستان بیت کوین رایگان هم همین است. زمانی هر 1000 عدد بیت کوین قیمتش به یک دلار هم نمی رسید و بسیاری از سایت ها برای جذب مشتری به شما بیت کوین رایگان می دادند اما امروزه شما در هیچ سایتی بیت کوین رایگان به شما نمی دهند. اگر این ادعا را انجام داد مطیمن باشید یک جای کار می لنگد.در مقاله ای جامع در بیت کوین رایگان صحبت کردیم سری به آن مقاله بزنید.

آیا بیت کوین قانونی است؟

در پاسخ به سوال می توان از دو جنبه وراد بحث شد.بیت کوین یک ارز یا پول دیجیتال محسوب می شود که وابسته به هیچ دولت و یا یک نهاد مرکزی نیست. به همین خاطر قاونی و یا نبودن آن می تواند از ابتدا سوال نا درستی باشد.و از طرف دیگر در ایران خرید و فروش بیت کوین در ایران بریا نهاد های دولتی و بانک ها ممنونع است.اما در مورد خرید و فروش عامه مردم در ایران هنوز قانون مشخص و ممنوعیتی وجود ندارد.

می توان آموزش بیت کوین را به 7 دسته تقسیم بندی کرد 

در ادامه به بررسی هر کدام از موارد 7 گانه آموزش بیت کوین می پردازیم 

استخراج ارز دیجیتال

در سایت داریک لند ما چندین مقاله به بررسی استخراج بیت کوین و نقد و بررسی دستگاه های ان پرداخته ایم لازم به ذکر است اگر به دنبال آموزش استخراج بیت کوین هستید می بایست ابتدا دو مقاله استخراج بیت کوین و خرید دستگاه ماینر بیت کوین را مطالعه کنید.

دانلود فیلم آموزش بیت کوین- قسمت اول- آموزش استخراج بیت کوین

مهم ترین نکته ای که باید به ان اشاره کنم این است که در استخراج بیت کوین چندین پارامتر اثرگذار در مدت زمان برگشت سرمایه شما وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد

 • قیمت  منصفانه خرید دستگاه انت ماینر بیت کوین 
 • قیمت برق مصرفی 
 • توجه به سختی شبکه و کاهش در امد دستگاه 
 • داشتن یک اینترنت پایدار و مناسب

استخراح بیت کوین با کامیپوتر

آیا می توان با کامیپیوتر و یا موبایلی که در دست داریم بیت کوین استخراج کنیم.اگر راستش را بخواهید به هیچ وجه. شما نمی توانید با سخت افزاری که در دست دارید  شروع به استخراج بیت کوین کنید. در حقیقت اگر جایی و یا در فرومی هم شما مشاهده کردید آموزش استخراج بیت کوین با موبایل و یا کامیپوتر حتما به تاریخ مقاله هم توجه کنید که ممکن است به ده سال پیش برگردد.پس اگر علاقه مند به استخراج است آن را اصولی آموزش ببینید و با سخت افزار های مخصوص آن که به اسم ماینر شناخته می شود استخراج کنید.

کیف پول بیت کوین

اگر شما اطلاعی در مورد این که بیت کوین خودتان را کجا نگه داری کنید نداشته باشید اصلا سراغ خرید بیت کوین نروید.متاسفانه امنیت کیف پول شما انقدر از اهمیت بالایی برخوردار است و اشخاص با ساده انگاشتن این موضوع به راحتی از کنار این موضوع عبور می کنند. زمانی به هوش می ایند که بیت کوین های خودشان را ازدست داده اند. به همین خاطر می توان مهم ترین قدم شما قبل از سرمایه گذاری در بیت کوین ویا کسب درآمد زا بیت کوین را آشنایی شما با کیف پول های بیت کوین از کیف پول موبایلی تا کیف پول سخت افزاری بیت کوین دانست.

بهترین کیف پول بیت کوین برای نگه داری

در مقاله جداگانه در مورد کیف پول های بیت کوین و انتخاب آن به طور مفصل صحبت کردیم(راهنمای کیف پول ارز دیجیتال).به نظر شخصی من انتخاب یک کیف پول بیت کوین وابسته به دو عامل اصلی است

 • میزان سرمایه گذاری شما 
 • مدت نگه داری بیت کوین

اگر سرمایه گذاری شما بر روی بیت کوین میزان کمی باشد شاید خرید یک کیف پول سخت افزاری با قیمت حدود یک میلیون تومان کار سنجیده ای نباشد و به جای آن می توان از کیف پول های نرم افزاری با رعایت نکات امنیتی استفاده کرد.اما برای نگه داری 10 بیت کوین هم بر روی کیف پول های نرم افزاری می تواند موجب نگرانی باشد.همچنین اگر قصد شما نگه داری بیت کوین به صورت بلند مدت است استفاده از کیف پول های سخت افزاری مانند لدجر می تواند کار معقولی باشد.

کیف پول های سخت‌افزاری یکی از راحت ترین و بی خطرترین گزینه های موجود برای ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتالتان است. کیف پول سخت‌افزاری نوعی کیف پول ارز دیجیتال است که در آن شما می‌توانید کلیدهای خصوصی خود را در یک دستگاه فیزیکی ایمن ذخیره کنید. ارزهای دیجیتالی که در کیف پول ذخیره می‌شوند، برون‌خط هستند، به این معنی که آن‌ها نمی‌توانند هک شوند. با این حال، زمانی که نیاز است، سکه‌ها به راحتی در دسترس هستند

کیف پول ارز دیجیتال یک برنامه یا دستگاهی است که آدرس عمومی و کلید خصوصی شما را ذخیره می‌کند. همچنین می‌تواند برای دریافت و ارسال کردن ارزهای دیجیتالتان مورد استفاده قرار گیرد. کیف پول ها می توانند به طور گسترده به مقوله‌های زیر تقسیم شود:

 • کیف پول های داغ
 • کیف پول های سرد

کیف پول های صرافی، کیف پول های موبایلی و کیف‌های رومیزی، نمونه‌هایی از کیف پول های داغ هستند.

 • کیف پول های سرد

کیف پول های سرد، کیف‌ پول های ارز دیجیتال است که به اینترنت متصل نیستند و از این رو از هک ها مصون هستند. کیف پول های کاغذی، مثالی از کیف پول های سرد است. ایده این است که اگر می‌خواهید ارزهای دیجیتال خود را به صورت ایمن ذخیره کنید، می‌توانید از یک کیف پول سرد برای ایمن نگه داشتن آن‌ها استفاده کنید.

کیف پول های سخت افزاری، امنیت کیف پول سرد را همراه با تخفیف تراکنش ها در کیف پول داغ، با هم ترکیب می‌کنند.

جزئیات کیف پول سخت افزاری بیت کوین

کیف پول های سخت‌افزاری، وسائل فیزیکی هستند که به عنوان فلش درایو عمل می‌کنند و کلیدهای خصوصی تان را ذخیره می‌کنند. دستگاه به اندازه کافی، ایمن است که شما حتی می‌توانید از آن‌ها با دستگاهی استفاده کنید که به آن اعتماد ندارید. بهترین چیز در مورد استفاده از کیف پول سخت‌افزاری عبارتند از:

 • در تمام اوقات، کیف پول را به صورت آفلاین در جیب یا کیف خود نگه دارید. این باعث می‌شود مطمئن شوید که کیف پول به اینترنت متصل نیست و کیف پول سرد است.
 • هر زمان که نیاز دارید، ارزهای دیجیتال خود را ارسال کنید، شما فقط کیف پول را به کامپیوتر یا دستگاه وصل می‌کنید، پین کد خود را وارد می کنید و وجوه را ارسال می کنید. لحظه‌ای که تراکنش تکمیل می‌شود، آن را قطع کنید و در جای امنی نگهداری کنید.
کیف پول های سخت افزاری چگونه کلیدهای خصوصی تان را امن نگه می دارند

مهم‌ترین چیزی که باید به یاد داشته باشید، این است که کلید خصوصی هرگز کیف پول سخت‌افزاری را ترک نمی‌کند. کل فرآیند اعتبار تراکنش، درون کیف پول سخت‌افزاری انجام می‌شود و نه روی کامپیوتر. کلاینت های کیف پول سنتی آفلاین تنها از کلیدهای خصوصی از هارد دیسک یا محل ذخیره سازی دستگاه استفاده می‌کنند. متاسفانه، چیزی که بدان معنا است، این است که آن‌ها به راحتی در دسترس هستند و در برابر حملات آسیب‌پذیر هستند. شما همیشه می‌توانید کلیدهای خصوصی را در یک هارد دیسک سخت رمزنگاری شده ذخیره کنید، اما برای استفاده از آن باید آن را رمز گشایی کنید که فورا کلیدهای شما را آسیب‌پذیر خواهد کرد.

از طرف دیگر، کیف پول سخت‌افزاری، کلیدهای خصوصی را حتی در طول تراکنش ها افشا نمی کند. در اینجا شرح مختصری از نحوه کار آن ارائه می‌شود:

 • کیف سخت‌افزاری از نرم‌افزار کیف پول که روی کامپیوترتان و یا گوشی هوشمند کار می‌کند، درخواست خواهد کرد تا جزئیات پرداخت مانند مقدار درخواست‌شده و آدرس هدف را فراهم کند.
 • لحظه‌ای که کیف پول سخت‌افزاری، آن جزئیات را دریافت می‌کند، منتظر تایید کاربر، امضای تراکنش ها و سپس ارسال یک امضای دیجیتالی به نرم‌افزار خواهند بود. این کار معامله را تکمیل خواهد کرد.
بهترین کیف پول های سخت افزاری بیت کوین : لجر

کیف پول لدجر

دفترکل مستقر در پاریس، یکی از معتبرترین شرکت‌های داخلی در فضای کیف پول سخت‌افزاری است. آن‌ها از فن‌آوری اختصاصی خود برای توسعه راه‌حل‌ های امنیتی و زیرساخت استفاده می‌کنند. آن‌ها یک مرکز تولید در ویرزون (فرانسه) و دفاتری در سان‌فرانسیسکو دارند. این شرکت در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شد و کیف پولشان، ۱۰۰۰۰۰۰ واحد را در بیش از ۱۶۵ کشور فروخته ‌است.

در قلب نوآوری آن‌ها، یک سیستم‌عامل متمایز به نام بولوس قرار دارد که آن‌ها یا با یک چیپ امن برای کیف پول خود یا با یک ماژول امنیتی سخت‌افزار (HSM) برای راه‌حل‌های مختلف شرکت ادغام می‌شوند.

این شرکت همچنین قصد دارد تا صندوق لجر، یک راه‌حل امنیتی برای بانک‌ها، صندوق‌های تامینی و دفاتر خانوادگی را راه‌اندازی کند که می‌خواهند در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. والت، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت “اریک لارچوک”، در این رابطه اظهار داشت:

برای کیف پول ها، ما سیستم‌عامل خود را در یک چیپ امن ادغام کردیم و برای والت، ما آن را در یک ماژول امنیتی سخت‌افزاری ادغام کردیم. ایده پشت آن ارائه امکانات و خدمات اضافی مانند حساب چندگانه ، امضا چندگانه یا قفل های زمانی است.

حال که با شرکت لجر آشنا شدید این شکرت دو محصول مهم دارد

 • کیف پول لجر نانو اس
 • کیف پول لجر نانو ایکس

لجر نانو اس، یک کیف پول سخت افزاری کاربردی است که به طور گسترده توسط شرکت فرانسوی لجر، توسعه داده می‌شود. این یک دستگاه یواس‌بی فشرده براساس کارت هوشمند است. تقریبا اندازه یک فلش درایو کوچک است، یعنی ۳۹ x ۱۳ x ۴ میلی متر (۱.۵۳ x ۰.۵۱ اینج ) و وزن ۵.۹ گرم.

کیف پول بیت کوین نانو اس

کیف پول لجر نانو ایکس ادعای قانونی نسبت به این موضوع دارد که بهترین کیف پول سخت افزاری بازار است. این واقعا خوب به نظر می‌رسد و خیلی امن است. در حال حاضر، قیمت آن ۱۱۹ دلار است. نانو X، به خاطر استفاده از دو چیپ، امنیت بالاتری دارد. همچنین دارای یک ویژگی بلوتوث است که به کاربران اجازه می‌دهد تا از نانو X با گوشی یا لب تاپ خودشان، بدون نیاز به سیم استفاده کنند.

مهم‌ترین تفاوت بین نانو ایکس و نانو اس، این است که اولی می‌تواند همزمان چندین ارز دیجیتال را نگه دارد و این که نانو ایکس قابلیت اتصال به موبایل از طریق بلوتوث را دارد. در نانو اس، کاربران باید به طور دستی نصب کرده و برنامه‌ها را حذف کنند تا از یک کیف پول خاص استفاده کنند. با این حال، کاربران می‌توانند در همان زمان، کیف پول های ارزهای دیجیتال را در نانو ایکس، نصب کنند.

کیف پول لجر نانو ایکس

ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در لجر

لجر نانو ایکس، همان سکه هایی که لجر نانو اس پشتیبانی می‌کند را پشتیبانی می کند. برخی از موارد اصلی موجود عبارتند از:

 • بیت کوین (BTC)
 • بیت کوین کش (BCH)
 • بایننس کوین (BNB)
 • کاردانو (ADA)
 • دش
 • دوج کوین
 • ایاس
 • اتریوم
 • اتریوم کلاسیک
 • لایت کوین
 • مونرو
 • ریپل (XRP)
 • استلار
 • تتر (USDT)
 • ترون (TRX)
 • زی کش

 

دانلود آموزش بیت کوین – قسمت دوم- آموزش کیف پول بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین

قطعا بعد از راه اندازی کیف پول شما به دنبال سرمایه گذاری در بیت کوین خواهید بود و سوال مهمی وحود دارد این است که مهم ترین و بهترین سایت های خرید بیت کوین در ایران چه سایت هایی هستند و هر کدام چه ویژگی هایی دارند.

ذکر این نکته ضوروری است که که تاکنون بانک مرکزی ایران به هیچ یک از صرافی های ارز دیجتال محوز قانونی خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزها را نداده است.پس در انتخاب صرافی و مبادله با آن دقت بیشتری به خرج دهید

خرید و فروش بیت کوین در ایران

سایت های ایرانی در زمینه خرید و فروش بیت کوین در ایران به چند دسته تقسیم می شوند سایت هایی که نقش تبادلی را بازی می کنند. در حقیقت مانند دیوار برای فروش اجناس. شما در این سایت ها می توانید در درج درخواست خود مبنی بر فروش بیت کوین خود و دیدن این درخواست توسط خریدار و داد و ستد این اقدام بیت کوین خرید و یا فروش انجام دهید.  سایت های دسته دوم سایت هایی هستند که نقش صرافی را بازی می کنند و شما با تایید هویت و واریز وجه و یا بیت کوین خود در والت صرافی می توانید اقدام به خرید و یا فروش بیت کوین کنید.

دانلود آموزش بیت کوین – قسمت سوم- آموزش  خرید و فروش بیت کوین

البته لازم به ذکر است هیچ صرافی در بازار ایران مجوز رسمی فعالیت به علت عدم وضع قوانین مشخص از طرف بانک مرکزی ندارد.پس بهتر است خرید ها و یا فروش های بیت کوین خود را با مقدار پایین و در چند نوبت انجام دهید.

چگونه بیت کوین بخریم

اگر در خارج از ایران به سر می برید که بدون ذره ای تردید به سراغ سایت Coinbase و یا صرافی باینانس بروید و راحت بیت کوین خود را با ویزا کارت و یا مستر کارت خود خرید کنید.اگر هم در ایران هستید که باید با توجه به چند سایتی که در بالا ذکر شد اقدام به خرید و یا فروش بیت کوین خودتان بکنید.البته برای خرید تعداد بالای بیت کوین می توانید حضوری و در نزد یک شخص مطمین این کار را انجام دهید.

هر بیت کوین چند دلار است

مانند هر کالا و یا ارز، قیمت بیت کوین هم تابع عرضه و تقاضا است. در حقیقت چون بیت کوین یک موجودیت بین المللی داردو در نزدیک به ده هزار صرافی در حال معامله است قیمت بیت کوین می تواند در بین این صرافی ها کمی تا مقداری و در حد چند دلار بالا و پایین شود. برای همین کار و برای بدست اوردن یک رفرنس مشخص برای قیمت بیت کوین به دلار سری به سایت coinmarketcap بزنید. در این سایت قیمت بیت کوین بر اساس میانگین وزنی صرافی های بین المللی بدست می  آید.

قیمت بیت کوین چگونه تعیین می شود

قیمت بیت کوین هم مانند هر کالا و یا هر ارز دیگر در بازار های جهانی تابع عرضه و تقاضا است.خوشبختانه چون عرضه عمومی بیت کوین یا همان استخراج آن در دست شخص و یا نهاد مرکزی نیست و از الگوریتم ثابتی تبعیت می کند از این بابت خیال خودمان راحت است.و از طرف دیگر تقاضا هم با رشد مصرف بیت کوین و رایج شدن آن در بین مردم روز به روز در حال بیشتر شدن است.نگاهی به  روند ایجاد کیف پول بیت کوین در سال های اخیر می تواند نشانه رشد تقاضا برای بیت کوین باشد.

روند کیف پول بیت کوین

ترید در بازار ارز دیجیتال و بیت کوین

بازار ارز های دیجیتال و بیت کوین بازار پر نوسانی است. در این بین اگر شما بتوانید با دانش تحلیل فاندامنتال و تکنیکال خود بتوانید ارز های دیجیتال با ارزش را شکار کنید می توانید به سود مناسبی در این بازار برسید. در حقیقت شما با مراجعه به یک صرافی بین المللی می توانید اقدام به معامله و تبدیل بیت کوین خود به ارز های در حال رشد کنید و از رشد آن ها کسب سود کنید. البته این ها همه یک طرف قضیه هستند و اگر خواستان به مدیریت سرمایه نباشد ممکن است آن ارز دیجیتال قیمت اش روز به روز کاهش یابد و شما سرمایه تان را از دست بدهید. به همین خاطر در بازار ارز های دیجیتال و در معاملات آن هیچ چیز مهم تر از مدیریت سرمایه شما نیست. پس در این زمینه دقت کنید

نظریه داو چیست؟

دانستن نظریه داو برای داشتن درک بهتر از تحلیل تکنیکال ضروری است. ایده‌های اصلی در پشت نظریه داو به شرح زیر هستند:

 • بازار همه چیز را در طول قیمت‌گذاری خود مورد توجه قرار می‌دهد. تمامی اطلاعات موجود و اطلاعات قبلی در حال حاضر با قیمت‌های دارایی جاری ادغام شده‌اند.
 • زمانی که سخن از ارزهای دیجیتال به میان می‌آید٬ چیزهایی که در نظر گرفته می‌شوند، چندین متغیر مانند تقاضاهای فعلی، گذشته و آینده و هر نوع مقرراتی هستند که ممکن است بر بازار ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارند.
 • حرکات قیمت دقیقا تصادفی نیستند. آن‌ها اغلب گرایش‌ها را دنبال می‌کنند و می‌تواند بلند مدت یا کوتاه‌مدت باشد.
 • تحلیل‌گران بازار بر قیمت یک سکه به جای هر متغیر منفرد که جنبشی را در قیمت خود ایجاد می‌کند، متمرکز هستند.

تاریخ به تدریج تکرار می‌شود. به همین دلیل، پیش‌بینی رفتار بازار امکان‌پذیر است چون معامله‌گران با یک نوع خاصی از الگو٬ واکنش مشابهی از خود نشان می‌دهد.

 

ورود به بازار جهانی و معاملات ارزهای دیجیتال

اول از همه اگر شما در خارج ایران به سر می برید که بسی جای شکر دارید که می توانید در هر صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کرده و سروغ به ترید کنید اما برای کاربران ایرانی واقع در ایران این قضیه باید همراه با احتیاط باشد چرا که اکثر صرافی های بین المللی که در بازار ارز دیجیتال مطرح هستند و در لیست خود به کاربران ایرانی مجوز فعالیت نداده اند.البته کاربران ایرانی همیشه راهی خواهند یافت.

کتاب آموزش بیت کوین

در حال حاضر چندین کتاب آموزش بیت کوین در ایران تالیف و یا ترجمه شده است.بیت کوین ده سالگی خود را سپری کرده است. کتاب آموزش های بیت کوین باید با توجه به تحولاتی که هر ماه برای بیت کوین رخ می دهد خود را آپدیت کند که کتاب های ترجمه ای در ایران متاسفانه اکثرا به سال 2015 و 2016 برمی گردند. اما مسلما خواندن آن ها خالی از لطف نیست.

کتاب آموزش بیت کوین مثل بیت کوین باش

در این کتاب سعی شده است مبانی پایه ای بیت کوین از صفر تا صد آن و با کاربرد عملی به شما آموزش داده شود.این کتاب که 7 فصل دارد شما را با بیت کوین استخراج آن و کیف پول بیت کوین بلاک چین و هزاران نکته فنی دیگر آشنا می کند.برای آشنایی بیشتر در مورد کتاب آموزش بیت کوین می توانید به دو کتاب آموزشی بیت کوین برای همیشه و  مقدمه کتاب مثل بیت کوین باش مراجعه کنید.

کانال تلگرام آموزش بیت کوین

 در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام کانال های فراوانی در زمینه آموزش بیت کوین و خرید و فروش بیت کوین و اخبار آن وجود دارد.که تعداد زیادی از این کانال ها هم همگی مدعی هستند از سال 2011 با بیت کوین آشنا شدند و و  الان هم فقط برای رضای خدا قصد آموزش ارز دیجیتال و اموزش بیتکوین را تدارک دیده اند.از این ادعاها اگر عبور کنید می توان چندیدن کانال قدیمی و تا این لحظه خوش سابقه را برای اطلاع از اخبار دنبال کرد که می توان به کانال تلگرام کوین ایران اشاره کرد.همچنین در کانال تلگرام داریک لند هم اخبار و آموزش ها و نکات آموزشی فراوانی از سال 2016 تاکنون وجود دارد.

در زیر این پست شما می توانید هر گونه سوال در زمینه بیت کوین، استخراج، کیف پول؛ ترید آن داشتید با ما در میان بگذارید در سریع زمان ممکن به آن ها پاسخ می دهیم

 

 

بهترین صرافی خرید بیت کوین در ایران چیست؟

هم اکنون صرافی های مختلفی در ایران هستند که از معتبرین آن ها میتوان به نوبیتکس و والکس اشاره کرد.

چگونه بیت کوین رایگان به دست بیاوریم

برای بدست آوردن بیت کوین رایگان چندین روش وجود دارد.که با توجه به وقت و انرژی که از شما می گیرد این روش ها توصیه نمی شود.

چگونه با کامپیوتر یا موبایل بیت کوین استخراج کنیم

متاسفانه در سال 2020 نمی توان با کامپیوتر یا موبایل به علت سختی شبکه، بیت کوین استخراج کرد

سرمایه گذاری در بیت کوین آیا سود آور است؟

بیت کوین و سرمایه گذاری بر روی آن همیشه موضوع مهمی بوده است. از سود های چند صد درصدی در چند ماه تا صرر های بزرگ. به همین خاطر حتما در مورد سرمایه گذاری باید احتیاط به خرج بدهید

منابع جهت مطالعه بیشتر 

سایت رسمی بیت کوین 

  14 نظر در “آموزش رایگان بیت کوین از مبتدی تا پیشرفته

  1. مینا می گوید :

   سلام
   من با توجه به قیمت بیت کوین قصد دارم مقداری بیت کوین بخرم به نظر شما بهترین کیف پولی که میتونم خریداری کنم چی هست
   با تشکر

   • admin می گوید :

    سلام دوست عزیز
    به سوال شما می توان از این جنبه پاسخ داد به نظر ما انتخاب بهترین کیف پول برای بیت کوین کاملا وابسته به میزان سرمایه گذاری شما در بیت کوین است.اگر این مقدار ناچیز باشد شاید استفاده از کیف پول های موبایلی بهترین انتخاب باشد مانند کیف پول coinomi و اگر مقدار بیت کوین شما عدد قابل توجه باشد که امنیت آن برای شما مهم باشد قطعا کیف پول سخت افزاری پیشنهاد می شود.
    برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله کیف پول سخت افزاری مراجعه کنید.

   • admin می گوید :

    سلام دوست عزیز
    استخراج بیت کوین با گوشی آن هم در سال 2020 که سختی شبکه بیت کوین به طور فزاینده ای در حال افزایش است اصلا کار معقولی نیست و نمی تواند منجر به کسب سود برای شما شود. البته ارزهای رمز نگاری شده دیگری هستند که در ابتدا معرفی با توجه به اقبال کم عموم به آن ها می تواند با گوشی یا یک کامپیوتر استخراج شود مانند ارز الکترونیوم اما پس مدتی این ارزها هم سختی شبکه به حدی بالا می رود که شما عملا سودی به دست نمی آورید

  2. روح الله می گوید :

   پیش بینی شما در مورد قیمت بیت کوین در سال 2020 و 2021 چیه میخواهم سرمایه گذا ی کنم اما نمیدونم توی بورس سرمايه بزارم یا بیت کوین

   • admin می گوید :

    اگر میزان سرمایه گذاری شما بر روی بیت کوین زیاد باشد پیشنهاد می شود به خرید کیف پول سخت افزاری لدجر فکر کنید

   • admin می گوید :

    با توجه به تعرفه برق اعلامی برای ماینر ها می بایست در خرید ماینر و پارامتر های آن تجدید نظر بشه قطعا در حال حاضر خرید ماینر پر مصرف و با تراهش پایین دیگر به صرفه نیست و نمی تواند پول خرید دستگاه را برگرداند.به همین خاطر باید به دنبال دستگاه های جدید مانند انت ماینر S17 از شرکت بیتمین و یا M20 از شکرت واتسماینر باشید.سعی می شود در آینده مقاله ای با عنوان بهترن دستگاه ماینر در بازار ایران در سایت قرار داده شود.

  3. پینگ بک: سرمایه گذاری طلا یا بیت کوین | داریک لند

  4. پینگ بک: ارز دیجیتال لیبرا فیس بوک چیست | داریک لند

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *