چگونه بیت کوین بخریم؟ آموزش خرید بیت کوین

خرید بیت کوین و یا فروش آن همواره در بازار بیت کوین جز یکی از پر اهمیت ترین موارد آموزشی است چرا که چگونگی خرید آن هم با قیمت مناسب  می تواند ریسک سرمایه گذاری شما را کاهش دهد.

  زمان مطالعه دقیقه
میثم منصوری
 16 / 01 / 2020
تبدیل تتر به بیت کوین
  زمان مطالعه دقیقه
میثم منصوری
 16 / 01 / 2020

خرید و یا فروش بیت کوین همیشه می تواند جز یکی از پردردسر ترین کارهایی باشد که شخص باید انجام دهد.انتخاب کیف پول بیت کوین و همچنی بعد از آن انتخاب بهترین صرافی که بتواند بهترین قیمتی که مد نظر است را بخرد می تواند به کابوس مبدل شود.به همین خاطر در این مقاله سعی شده است به صورت مقدماتی نخوه خرید و فروش قانونی بیت کوین در ایران شرح داده شود.بیت کوین را چگونه خوش قیمت بخریم و یا آن را بفروشیم.

خرید بیت کوین در ایران سر دراز دارد. بیت کوین 11 ساله شد اما هنوز در ایران هیچ صرافی رسمی مجوز فعالیت برای خرید بیت کوین در ایران ندارد و هر روز هم شاهد کلاهبرداری اشخاص و یا برخی سایت ها در این زمینه هستیم.

اول از همه تکلیفتان را روشن کنیم تا الان که دی ماه 98 است هیچ سایت و یا صرافی به طور رسمی و زیر نظر بانک مرکزی برای خرید و فروش ارز دیجیتال وجود خارجی ندارد. اگر سایتی این ادعا را انجام داد قطعا دنبال اهداف دیگری است.

آموزش خرید بیت کوین

 

انگیزه خرید و فروش بیت کوین

به قول دوستی، برای یک کالا مثل طلا، بیت کوین یا حتی دلار برخی از افراد هستند که فکر میکنند قیمت کالا خیلی بالا هست و قصد فروش ان کالا را دارند و در همان زمان و مکان برخی از افراد فکر میکنند این قیمت کالا ارزان است و دنبال خرید اون کالا هست فرقی هم نمی کند ایران باشد یا هر جای دنیا

خوبی بازار جهانی هم هست که شما میتوانید در هر قیمتی بیت کوین خودتان را بخرید و یا بفروشید و این موضوع اصلا ربطی به موضع تحلیل گران ندارد.

حجم گردش خرید و فروش بیت کوین میزان بالایی است در صرافی های بین المللی در نتیجه شما می توانید هر موقع از شبانه روز اقدام به خرید و فروش ان بکنید. در این اموزش به طور جامع سعی می کنیم ویژه ترین و بهترین اموزش خرید و فروش بیت کوین را به شما عرضه کنیم.

خریدن بیت کوین یا فروختن بیت کوین

اول تکلیف خودتان را مشخص کنید دنبال خرید بیت کوین هستید و یا فروش ان و یا این که تازه با بیت کوین اشنا شده اید و دوست دارید و بدانید اگر روزی بیت کوین خریدید و چند روز بعد خواستید ان را بفروشید باید چه کاری انجام بدهید.

قدم اول خرید بیت کوین

پول شما چیست؟ اگر داخل ایران هستید باید به سراغ تبدیل ریال به بیت کوین باشیم و روش های امن را برای  شما بازگو کنیم و اگر خارج ایران هستید کار خیلی راحت تر و شیرین تر است البته قبل خرید بیت کوین سری به مقررات مالیانی بزنید تا بدانید خرید و فروش بیت کوین در کشور شما مشمول مالیات می شود یا خیر

اموزش خرید بیت کوین در ایران

به چند روش شما می توانید ریال خودتان را به بیت کوین تبدیل کنید.

  • صرافی های مجاز از طرف بانک مرکزی
  • سایت های شناخته شده در فضای مجازی
  • استفاده از سایت های واسطه ای
  • خرید حضوری

صرافی های مجاز فروش بیت کوین

علی رغم پیش نویس بانک مرکزی مبنی بر این که تعدادی از صرافی های خرید و فروش ارز می توانند اقدام به خرید و فروش بیت کوین و رمز ارزها کنند اما تا کنون به طور رسمی هیچ صرافی مجاز به خرید ویا فروش بیت کوین نیست.در اینده اگر بانک مرکزی این صرافی های مجاز  را اعلام کرد ما هم در اینجا به نقد و بررسی ان خواهیم پرداخت.

سایت های شناخته شده در فضای مجازی

برای خود من اولین خرید بیت کوین از طریق این سایت ها بود و هم اکنون هم این سایت ها تعدادشون روز به روز در حال افزایش هست. متاسفانه برخی از این صرافی ها اقدام به کلاهبرداری کردند و برخی دیگر چون سایت امنییت بالایی ندارد اطلاعات شما در دست هکر ها افتاده است. پس مراقب باشید.در اینجا به چند مورد از این سایت ها تا الان برای کابر ایجاد مشکل نکرده اند به طور موردی بررسی می شود.

بررسی صرافی نوبیتکس برای خرید و فرشو بیت کوین و دیگر رمز ارزها

صرافی نوبیتکس را می توان جز اولین سایت های صرافی ارز دیجیتال با شکل و شمایل امروزی دانست. در این صرافی می توانید با تعیین هویت در 24 ساعت روز مشغول به خرید و یا فروش بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده شوید.

بررسی سایت والکس برای خرید بیت کوین و فروش آن

بررسی سایت والکس

این سایت یک سایت نسبتا شناخته شده در بازار خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال محسوب می شود. این سایت که محل فیزیکی ان مستقر در پژوهشکده انرژی دانشگاه شریف می باشد می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد قدم اول ثبت نام در این سایت است و پس ان مانند هر سایت دیگر باید اقدام به احراز هویت کنید. یک کارت شناسایی معتبر و یک عکس سلفی

پس از تایید هویت می توانید به سراغ شارژ کیف پول و خرید بیت کوین بروید.

روش دوم خرید و یا فروش بیت کوین: خرید تتر و مبادله در صرافی های جهانی

خرید بیت کوین از صرافی های بین المللی راه دیگر خرید و فروش بیت کوین که از نظر اقتصادی می تواند به نفع شما باشد اما خطرات خودش را دارد. برای این کار شما باید کمی تا قسمتی آموزش پیشرفته ای دیده باشید چرا که صرافی های بین المللی مانند صرافی بایننس همگی کشور ایران را در لیست تحریم خوشان قرار داده اند.

متاسفانه در این سایت ها شما نمی توانید اکانت خودتان را توسط کارت بانکی ایران شارژ کنید.به همین خاطر می بایست از سایت هایی که به شما تتر یا دلار دیجیتال وبمانی می فروشند اقدام به تبدیل ریال خود به تتر یا وبمانی کرده و سپس در سایت های صرافی با واریر تتر یا وبمانی خود و تبدیل آن در لحظه به بیت کوین،صاحب بیت کوین شوید.حسن این کار این است دست شما برای خرید و فروش لحظه ای بیت کوین باز می شود و می توانید در زمان مناسب بیت کوین خود را بخرید و یا بیت کوین خود را در زمان مناسب که قیمت بیت کوین افزایشی شده است بفروشید.اما خب اگر موارد امنیتی را رعایت نکنید دچار مشکل می شوید.

چگونه بیت کوین بخریم

زمان کل: 5 دقیقه

کیف پول بیت کوین نصب کنیم

قبل ار خرید بیت کوین نصب یک کیف پول مطمئن می تواند خیال شما را از دزیده نشدن بیت کوین های شما راحت کند. برخی از کسانی که تازه به جمع خریداران بیت کوین می پیوندند شاید این موضوع را سرسری بگیرند و به راحتی از کنار آن عبورکنند اما در حقیقت اگر خرید بیت کوین را به چشم یک سرمایه گذاری میان مدت و یا بلند مدت می بینید.پس حتما یک کیف پول مناسب تهیه یا نصب کنید.کیف پول لجر نانو ایکس

یک اکانت در یک صرافی ارز دیجیتال معتبر ایجاد کنیم

برای خرید مناسب بیت کوین و پرهیز از نوسانات لحظه ای بیت کوین بهتر است در یک صرافی ارز دیجیتال یک حساب باز کنیم.در این مرحله می بایست حتما با IP غیر ایرانی در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنید چرا که در بخش قوانین اکثر صرافی های ارز دیجیتال از معامله با کاربران ایرانی منع شده اند.
صرافی ارز دیجیتال باینانس

اقدام به خرید یک ارز دیجیتال ثابت مانند تتر کنیم

تتر را می توان دلار دیجیتال هم نامید و ارزش هر تتر معادل یک دلار است.مزیت تتر را نوسان کم آن در طول زمان است.این را هم بدانید اصلا مناسب نیست که شما تتر را برای مدت طولانی نگه داری و یا اصطلاحا HODL کنید چرا که قیمت تتر هم می تواند نوسان داشته باشد و شما از نوسان آن متضرر شوید.پس بهتر است بعد از تبدیل بیت کوین به تتر آن را در صرافی های ایرانی به ریال تبدیل کنید.
ارز دیجیتال تتر

ارز دیجیتال تتر خود را به بیت کوین تبدیل کنیم

در صرافی ارز دیجیتال تترهای خودتان را به بیت کوین در زمان مناسب که قیمت بیت کوین کم نوسان است تبدیل کنید.برای فروش بیت کوین هم می توانید این کار را بر عکس انجام دهید خوشبختانه حجم معاملات روزانه بیت کوین در صرافی های بین المللی به قدری بالا است که شما در هر ساعت شبانه روز می توانید به راحتی بیت کوین خود را به تتر و بالعکس را انجام دهید.
تبدیل تتر به بیت کوین

بیت کوین خود را از صرافی خارج کرده و به کیف پول خود منتقل کنیم

در قدم آخر بهتر است بیت کوین های خودتان را به خاطر موارد امنیتی در صرافی ارز دیجیتال نگه ندارید و به کیف پول منتقل کنید.این مورد به اهمیت قدم اول که شما می بایست حتما برای خرید بیت کوین کیف پول آن را از قبل تهیه کرده باشید اشاره می کند.
بیت کوین

نظرات بسته شده است.