ویژگی های بیت کوین

  زمان مطالعه دقیقه
میثم منصوری
 05 / 07 / 1397
  زمان مطالعه دقیقه
میثم منصوری
 05 / 07 / 1397

ویژگی های بیت کوین

ویژگی بیت کوین

بیت کوین دارای چندین ویژگی مهم است که آن را از ارزهای تحت حمایت دولت ها جدا می‌کند.در این مقاله به بررسی ویژگی های بیت کوین می پردازیم.

غیر متمرکز است.

شبکه بیت کوین توسط یک نهاد مرکزی کنترل نمی­شود. هر دستگاهی که بیت کوین را استخراج می کند و پردازش ها آن را انجام می دهد، بخشی از شبکه را تشکیل می­دهد و دستگاه ها نیز با هم کار می­کنند. این بدین معناست که در تئوری، یک مقام مرکزی نمی­تواند به سادگی تصمیم بگیرد بیت کوین­های مردم را از آنها بگیرد و یا آن را تحریم کند.

ارسال آن آسان است.

شما می توانید یک بیت کوین را در عرض چند ثانیه بدون اینکه سؤالی پرسیده شود و با پرداخت هزینه اندک‌ ارسال کنید.

حتی بر خلاف بانک های سنتی که هزینه ارسال پول انتخابی نیست در شبکه بیت کوین هزینه ارسال کاملا اختیاری است و شما می توانید بسته به شرایط و زمان فی تراکنش را انتخاب کنید.

ناشناس است.

بانک های معمولی به شما اجازه می­دهند که حساب بانکی را با ارایه هویت و اطلاعات شخصی باز کنید.
ایجاد حساب­های تجاری برای پرداخت، یکی دیگر از وظایف بانک هاست که معمولا، تحت تاثیر بوروکراسی و اقدامات اداری است اما در زمان ایجاد یک کیف پول بیت کوین  از شما اطلاعات شخصی و هویتی گرفته نمی شود و کاربران  می­توانند چندین آدرس بیت کوین داشته باشند و هویت آن ها پنهان باشد.

کاملا شفاف است.

بیت کوین جزئیات هر معامله‌ای را که تا به حال در شبکه رخ داده است را در یک نسخه بزرگ از یک صفحه اصلی، به نام زنجیره‌ی بلوکی را ذخیره می­کند و زنجیره‌ی بلوکی آن در اختیار همه اشخاص قرار داده می شود.اگر یک آدرس بیت کوین را بطور عمومی استفاده می­کنید، هر کسی می تواند بگوید که چه تعداد بیت کوین در آن آدرس ذخیره می شوند. آنها فقط نمی­دانند که این مال شماست.
اقداماتی وجود دارد که مردم می­توانند انجام دهند تا فعالیت­هایشان در شبکه بیتکوین شفاف­تر باشد، مثلا استفاده نکردن از همان آدرس­های بیت کوین به طور پیوسته و انتقال ندادن تعداد زیادی بیت کوین به یک آدرس واحد از جمله آن کارهاست.

هزینه­ های معاملات حداقل است.

در یک تراکنش،بانک ممکن است هزینه چند درصدی برای انتقال بین المللی را از شما بخواهد، درحالیکه در شبکه بیت کوین ارسال میلیارد ها دلار تنها با چند دلار امکان پذیر است.

سریع است.

شما می­توانید پول را هر جا که بفرستید و چند دقیقه بعد، به محض اینکه شبکه بیت کوین پردازش پرداخت آن را انجام داد، دریافتش کنید.

غیر قابل انکار نیست.

وقتی بیت کوین­های شما ارسال می­شوند، آن­ها را نمی‌توان بازگرداند، مگر اینکه گیرنده آنها را به شما بازگرداند،در غیر اینصورت آنها برای همیشه رفته اند.از لحظه ارسال بیت کوین تا دریافت آن، شما می توانید آن را مانند یک محموله پستی رصد کنید.

این 7 مورد تمام ویژگی های بیت کوین نیست اما می توان گفت مهم ترین ان ها است

جهت اشنایی بیشتر در مورد بیت کوین می تواندی به مقاله آموزش بیت کوین و یا بیت کوین چیست سری بزنید
منبع سایت کوین دسک 

 

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تست

  بازارهای جهانی همواره برای ماجراجویان جذاب اما پر چالش است به همین منظور می توانید این مسیر را با داریک لند طی مسیر کنید

   

  لوگو داریک لند