ریپل چیست

  زمان مطالعه دقیقه
میثم منصوری
 08 / 01 / 2019
  زمان مطالعه دقیقه
میثم منصوری
 08 / 01 / 2019

ریپل به زبان ساده

در شبکه ریپل ما بطور مفصل در مورد اینترنت اشیاء صحبت کردیم که راهنمای ما برای کسب درآمد و همسو شدن با سرعتِ انتقال اطلاعات در این روزها می باشد. اما چگونه اینترنت اشیا به بانکداری مرتبط می شود؟ گام اول مشتریان هستند. نیازهای پرداختیِ مشتریان در حال تغییر است و اینترنت اشیا می تواند نقش مهمی را در رسیدگی به این نیازها ایفا کند. مصرف کنندگان و کسب و کارها، خواستارِ انجام معاملات کلان با استفاده از Seamless، Realtime، Certain، و Cost Effective هستند. البته معاملات کلان امروزه هنوز نمی تواند این انتظارات را برآورده سازد.

این امر بدین دلیل است که زیرساخت های پرداختِ کنونی، در واقع شبکه های بهم متصل شده و متمرکز، شاملِ فناوری ها و قوانینِ پرداخت قدیمی هستند. ناامید کننده است. فناوری، سیستم اطلاعات، پیام رسانی، و قوانین در هر یک از شبکه ها متفاوت است. بسیار کُند است و بطور متوسط 3 تا 5 روز طول می کشد تا از تمامیِ واسطه های بیشمار عبور کند. علاوه بر این، احتمال خطا نیز وجود دارد و جریان داده ها بین واسطه ها ضعیف است. ضمنا هزینه بر نیز می باشد. پردازش بسیار هزینه بر است و برای هر پرداخت، حدودا 25 تا 35 دلار هزینه در بر دارد. اثرات ناشی از مشکلات موجود، تجربۀ نامطلوبی را ایجاد می کند که مشتریان را از بانک شما به تامین کنندگانِ Fintech منتقل می کند. که البته می تواند تجربۀ لذت بخش تری را برای مشتریان به همراه داشته باشد.

ما با استفاده از شبکه ریپل، این مشکل را حل می کنیم که در واقع سنگِ بنای اینترنت اشیاء می باشد. شبکه ریپل یک شبکۀ غیر متمرکز جهانی است که برای اولین بار در تاریخ، اکوسیستم های مختلفِ پرداخت را گرد هم می آورد. اجازه دهید به بررسی شرایط دقیق شبکه ریپل در آینده بپردازیم. با اکوسیستم عوامل که به دو گروه عملکردی، تقسیم شده اند شروع می کنیم. ابتدا، کاربران شبکۀ ما که شامل شرکت ها، سرمایه گذاری های خُرد و کلان (SMEs)، بانک های کوچک، و تامین کنندگان پرداخت که فقط پرداخت ها را ارسال می کنند، می شود.

دومین گروه شامل اعضای شبکۀ ما می شود. این گروه شامل بانک ها و تامین کنندگان پرداخت می شود که از آنجاییکه به پردازشِ پرداخت ها و نقدینگی منابع می پردازند، بعنوان پایه و اساسِ شبکه محسوب می شوند. اعضای شبکه، پرداخت ها را از طریق یکی از محصولات ما بنام xCurrent پردازش می کنند که با پیام رسانیِ مستقیم، حل و فصل مشکلات در زمان واقعی را فراهم می کند. با استفاده از xCurrent، بانک ها و تامین کنندگان پرداخت می تواند پردازشِ کارآمدتری را انجام دهند. زیرا بدین وسیله می توانند معاملات را قبل از انجام شدن، تایید و بررسی کنند تا از خطاهای احتمالی جلوگیری شود. و همینطور داده های فراوانی را به هر پرداخت متصل سازند.

xRapid در ریپل

علاوه بر این، مطمئن بودنِ پرداخت نیز با استفاده از افشای پیش از قرار دادنِ اطلاعات برای جلوگیری از خطاهای احتمالی فراهم می شود. علاوه بر این پرداخت های اتمی (تجزیه ناپذیر) نیز وجود دارد که پردازشِ رد و یا قبول را در بین تمامی واسطه ها اعمال می کند تا از احتمال خطا در پرداخت ها جلوگیری نماید. علاوه بر این، اعضای شبکه می توانند از طریق یکی دیگر از محصولات ما بنام xRapid نقدینگی را فراهم سازند. xRapid می تواند نقدینگی را بر اساس درخواست و طبق دارایی های دیجیتالی ایجاد نماید. xRapid هزینه های نقدینگی را بوسیلۀ تامین نقدینگی تنها بر اساس درخواست، و ایجاد حسابِ nostro کاهش می دهد.

کاربران شبکه، شرکت ها، سرمایه گذاری های خُرد و کلان (SMEs)، بانک های کوچک، و بقیۀ تامین کنندگان پرداخت می توانند از محصول ما بنام xVia استفاده کنند که یک برنامۀ رابط برنامه نویسی (API) استاندارد است که پرداخت ها را از طریق شرکای بانکی خود انجام می دهد. کاربران شبکه می توانند از طریق xVia از تمامی کاربردهای RippleNet بهره ببرند. بطور کلی به تمامی شبکه ها دسترسی داشته باشند، پرداخت ها را بر اساس درخواست و در زمان واقعی انجام دهند، پیوستِ داده های غنی را برای هر پرداخت در اختیار داشته باشند، نظارت کامل بر روی زمان تحویل و وضعیت پرداخت داشته باشند.

خوب اجازه دهید به مرورِ محصولات و  مشکلاتی که بوسیلۀ آنها حل و فصل می شود بپردازیم. xCurrent برای بانک ها و تامین کنندگان پرداختی است که بدنبال پردازش کارآمدتر و مطمئن ترِ پرداخت ها هستند مناسب است و بر نرخ 40 درصدی خطاها در این زمینه نیز غلبه می کند. xRapid برای بانک ها و تامین کنندگان پرداختی است که در پیِ تامین نقدینگی بر اساس درخواست و طبق دارایی های دیجیتالی هستند که 5 تریلیون دلار از دارایی های جهانی را نیز آزاد می سازد. و xRapid برای شرکت ها، سرمایه گذاری های خُرد و کلان (SMEs)، بانک های کوچک، و تامین کنندگان پرداخت است که بدنبال تنها یک رابط استاندارد هستند تا پرداخت های جهانی را انجام دهند و از هزاران رابطِ موجود در شبکه های متعدد اجتناب می کنند.

شبکه ریپل نواقص موجودِ شبکه های پرداخت امروزی را رفع می کند. شبکه ریپل استاندارد است. فناوری، رابط ها، قوانین، و تمامی موارد دیگر در سراسر شبکه یکسان می باشد. سریع است و این فناوری، پرداخت های در زمان واقعی، و پیام رسانی چند وجهی را امکان پذیر می سازد. شبکه ریپل مطمئن، و اتمی (تجزیه ناپذیر) است که به آن اجازه می دهد از بروز خطاهای پرداخت جلوگیری می کند. علاوه بر این، مقرون به صرفه نیز می باشد. نرخ STP بالا، و انعطاف پذیری برابر، موجب کاهش هزینه های پردازش می شود. شبکه ریپل اولین گام برای به وقوع پیوستنِ اینترنت اشیاء می باشد که از یک تجربۀ بی نقص گرفته تا ارسال پول بصورت جهانی را شامل می شود.

مقالات آموزش ما را در مورد آموزش پیشرفته بلاک چین و رمر ارز ها را دنبال کنید.

یک نظر در “ریپل چیست

  1. پینگ بک: ماندن ۱ درصد از ارزهای دیجیتال | داریک لند

نظرات بسته شده است.