نرخ اشتغال زایی کانادا

نرخ اشتغال زایی کانادا در بالاترین سطح از سال ۲۰۰۲

اشتغال کانادا

با اعلام نرخ اشتغال زایی کانادا مشخص شد این نرخ در بالاترین سطح از سال ۲۰۰۲ است.با رقم خوردن یک اشتغال زایی بسیار خوب دیگر در ماه سپتامبر، میزان اشتغال زایی خالص کانادا در طول نه ماه نخست سال به ۳۵۸ هزار و ۱۰۰ فرصت رسید که بهترین عملکرد سومین اقتصاد بزرگ قاره آمریکا در طول ۱۷ سال اخیر محسوب می‌شود.

طبق اعلام مرکز آمار کانادا، در ماه سپتامبر ۵۳ و ۷۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده است که می‌تواند خبر بسیار خوبی برای دولت این کشور در فاصله تنها دو هفته مانده به انتخابات محسوب شود.

اوری شنفیلد، کارشناس مسائل اقتصادی کانادا در موسسه ” سی ای بی سی ورلد مارکتس” گفت: به نظر می‌رسد که اقتصاد کانادا در برابر ویروس آنفلونزای اقتصاد جهانی واکسینه شده است.

نرخ بیکاری کانادا

طبق اعلام مرکز آمار کانادا، نرخ بیکاری این کشور تا پاین ماه سپتامبر به ۵.۵ درصد رسید که پایین‌ترین نرخ ثبت شده بیکاری این کشور در طول چهار دهه اخیر محسوب می‌ شود. در واکنش به این خبر، ارزش دلار کانادا با ۰.۵ درصد افزایش به بالاترین سطح چهار هفته اخیر خود رسید و هر دلار آمریکا به ۱.۳۲۷۷ دلار کانادا عقب نشست. بازدهی اوراق قرضه دو ساله دولتی نیز به ۱.۶۳ درصد افزایش پیدا کرد.

طی این مدت متوسط دستمزد پرداختی ساعتی ۴.۳ درصد در مقایسه با سپتامبر سال گذشته افزاش پیدا کرده است که ۰.۶ درصد بالاتر از رشد ثبت شده در ماه اوت محسوب می‌شود. امسال اقتصاد کانادا در مجموع ۳۰۰ هزار فرصت شغلی تمام‌وقت ایجاد کرده است. بخش مراقبت های درمانی با ۳۰ هزار مورد اشتغال زایی، پیشتاز بوده است و پس از ‌آن مشاغل اجتماعی با ۲۳ هزار فرصت شغلی قرار دارد.

طبق اعلام مرکز آمار کانادا طی این مدت نرخ بیکاری جوانان ۲۰ تا ۲۴ ساله به هشت درصد کاهش پیدا کرده است که پایین‌ترین سطح از زمان ثبت آمار مربوط به این گروه سنی از سال ۱۹۷۷ تاکنون محسوب می‌شود.

این مقاله را هم مطالعه کنید
تجارت با سوریه

در بین ایالت‌های مختلف، بیشترین اشتغال زایی در اونتاریو با ۴۱ هزار فرصت شغلی جدید به ثبت رسیده است و پس از آن نوا اسکوشیا با ۳۲۰۰ فرصت قرار دارد. در سایر استان ها اشتغال‌زایی در مقایسه با ماه قبل تغییر چندانی نداشته است.

به طور متوسط در بازه زمانی ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۹، اقتصاد کانادا در هر ماه ۱۸ هزار و ۱۸۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است که بالاترین اشتغال زایی ماهانه مربوط به اوریل ۲۰۱۹ با ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ مورد و کمترین اشتغال زایی نیز مربوط به ژانویه ۲۰۰۹ با منفی ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی بوده است.

ترجمه توسط بلومبرگ فارسی

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

admin

دیدگاه کاربران ...

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

  [bws_google_captcha]