بهترین هفته برای قیمت طلا پس از آگوست ۲۰۱۹

بهترین هفته برای قیمت طلا پس از آگوست ۲۰۱۹

قیمت طلا جهانی
پس از چهار ماه،قیمت طلا جهانی درحال به پایان رساندن هفته ای بسیار موفق و بیشترین پیشرفت از سال ۲۰۱۰ تا کنون است. روز جمعه ۲۷ دسامبر ۲۰۱۹، شمش به بالاترین قیمت طی هفت هفته اخیر رسید. افزایشی که با صعود سهام آسیا، ثبت رکورد های جدید توسط مراجع آمریکا و کاهش تنش های اقتصادی میان آمریکا و چین همراه بود.

به گزارش بلومبرگ فارسی، با کاهش نرخ بهره توسط بانک های مرکزی و جدال میان آمریکا و چین بر سر مسائل تجاری، ارزش دارایی ها را افزایش داد و در سال جاری باعث رشد ۱۸ درصدی شمش گردید. فدرال رزرو اعلام کرده است که پس از سه بار کاهش نرخ بهره در سال جاری، در سال ۲۰۲۰ تغییری در آن ایجاد نخواهد کرد. همچنین ظرفیت دلار در بازار باعث ازبین رفتن دستاوردهای یک ساله آن شد.

مارگارت یانگ، تحلیل گر بازارهای سی ام سی سنگاپور طی یادداشتی اعلام کرد: “تضعیف دلار باعث افزایش بهای طلا گردید ولی نمی توان تنها با همین یک دلیل اقدام به تحلیل چنین افزایشی نمود. ارزش غیرواقعی سهام را می توان به عنوان دلیل منطقی تری برای افزایش تکنیکال طلا پس از وقفه ای سه ماهه دانست.”

قیمت طلا در بازارهای جهانی

قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین سطح خود از ماه نوامبر، یعنی ۱.۵۱۴.۰۹ دلار، با ۰.۱ درصد کاهش، امروز به ۱.۵۰۹.۴۲ دلار در هر انس رسید. در واقع این هفته شاهد افزایش ۲.۱ درصدی قیمت طلا بودیم. بیشترین سود پس از از ۹ آگوست سال ۲۰۱۹. در ماه سپتامبر سال جاری با بیشینه قیمت ۱.۵۵۷.۱۱ دلار، شاهد بیشترین افزایش طی شش سال گذشته بوده ایم.

در خصوص دیگر فلزهای گران بها، نقره با ۰.۵ درصد کاهش، پالادیوم با ۰.۳ درصد افزایش و پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش همراه بوده اند.

این مقاله را هم مطالعه کنید
ریزش شاخص های بورس های جهانی

آموزش فارکس را دنبال کنید.

منبع

برای اینکه دوستانتان بدانند شما این مقاله را خوانده اید، روی آیکون کلیک کنید.

admin

دیدگاه کاربران

    دیدگاه خود را بیان کنید

    [bws_google_captcha]

داریک لند
درباره مدیر سایت داریک لند

داریک لند به عنوان یک پایگاه آموزشی در مورد بازار های جهانی به خصوص بازار ارزهای رمزنگاری شده و بازار فارکس شناخته می شود.

میثم منصوری