آموزش نرم افزارهای تحلیل تکنیکال

  زمان مطالعه دقیقه
میثم منصوری
 28 / 02 / 2020
  زمان مطالعه دقیقه
میثم منصوری
 28 / 02 / 2020

آموزش نرم افزار تحلیل تکنیکال قدم به قدم

نرم افزار های تحلیل تکنیکال و انتخاب بهترین آن

امروزه اینقدر اپلیکیشن ها و نرم افزارها زندگی ما را تحت سلطه خودش قرار داده است که نمی توان زندگی بدون آن هم را هم تصور کرد. تجارت و معامله هم بدون نرم افزار تحلیل تکنیکال و زمان گذاشتن برای آموزش آن امکان پذیر نیست. در حقیقت یک معامله گر مانند یک پزشک رادیولوژیست کهنه کار که وظیفه اصلی اش تفسیر تصاویر پزشکی است می بایست برای بهتر تفسیر کردن داده های بازار های مالی به ابزار آن خبره باشد و در آن تجربه کسب کند.

آیا نرم افزار تحلیل را راحت تر می کند؟

از روزی که اولین گیت های منطقی AND و OR کنار هم قرار گرفتند تا الان، یکی از بنیادی ترین مباحثی که در علوم کامپیوتر مطرح می شود این جمله برند هست که ورودی آشغال منجر به خروجی آشغال می شود.

حالا چون تحلیل های کامیپیوتری هم روز به روز در حال گسترش است این جمله بالا برای همه آن ها صادق است اگر حواسمان به ورودی نباشد خروجی هم آشغال می شود پس یادتان نرود garbage in garbage out

اگر در حال استفاده از نرم افزار هستید برای تحلیل های تکنیکال تان این اولین اصل و مهم ترین آن است. پس اینکه شما ده نرم افزار تحلیلی بلد هستید مایه مباهات نیست چرا که اگر ورودی های شما دارای اعتبار نباشند نمی توان به خروجی آن اتکا کرد. پس قدم اول از داده های خود اطمینان لازم کسب کنید.اگر حوزه تخصصی شما بورس ایران است باید از اصالت داده ها اطمینان داشته باشید تا تحلیل تکنیکال فلان سهم در کشور آفریقای جنوبی!!

انتخاب زمین بازی در تحلیل تکنیکال

یه جمله معروف بین معامله گران وجود دارد که می گوید یک معامله گر خوب به اندازه تحلیل چارتش خوب است.وقتی به نکات ریز تحلیلی آشنا نباشید قطعا در تحلیل دچار خطای راهبردی خواهید شد.خطای راهبردی یعنی انتخاب اشتباه روند که می تواند گناهی نابخشودی باشد و جریمه آن از دسته دادن پول شما باشد و یا حتی سلامتی شما!!

پس اگر هنوز در مبانی تحلیل تکنیکال مشکل دارید نمی توانید میان بر بزنید و به سراغ نرم افزار تحلیل تکنیکال بیایید.پس میان بر نزنید و سری به مقاله آموزش تحلیل تکنیکال بزنید.در قدم بعدی سعی کنید هر آموزشی در آنجا دیدید را قدم به قدم در نرم افزارهای تحلیلی خودتان رسم کنید تا استاد شوید.

معامله گر رزوانه و انتخاب نرم افزار تحلیل بازار سرمایه

چه نرم افزاری برای تحلیل انتخاب کنم؟

سوال مهمی است که که ما از دو جنبه به آن پاسخ می دهیم. در بازار سرمایه ما دو نوع تحلیل گر داریم ابتدا خواستیم به مبتدی و پیشرفته تقسیم بندی کنیم که منصرف شدیم به دلایلی و اسم آن ها را گذاشتیم تحلیل گر سطح A و تحلیل گر سطح B

تحلیل گر تکنیکال سطح A

این تحلیل گر نه شغلش تحلیل گری است و نه وقت آن را دارد که بخواهد ساعت ها بخواهد پای چارت بشیند و معامله کند اهالی بازار به این اشخاص تریدرهای لانگ می گویند. یک سهم را می خرند و می رود دنبال کار و زندگی اش تا چند ماه بعد که یادش بیاید و برود سراغ سهم. این ها تحلیل تکنیکال را برای میان مدت و بلند مدت استفاده می کند و معامله گر روز نیستند.

پیشنهاد نرم افزار برای این دسته تحلیل گران

قطعا این دوستان بهترین نرم افزاری که می توانند از آن استفاده کنند اپلیکیشن و سایت Tradingview است.چرا که این سایت دسترسی عالی به داده های واقعی و امکانات تحلیلی مانند اندیکاتور زمانی و قیمتی به شما می دهد و به طور رایگان اما محدودیت 3 اندیکاتور بر روی چارت هم دارد در اکانت رایگان خود که شمامی بایست با این 3 اندیکاتور نیاز خود را برآورده کنید.

سایت اصلی تریدینگ ویو برای معاملات و تحلیل تکنیکال

تحلیل گر تکنیکال سطح B

این دسته از بزگواران شغل اصلی شان تحلیل گری است و از صبح تا نصف شب ممکن است پای چارت نشسته باشند.اهالی بازار به این اشخاص تریدرهای روزانه و یا بعضا اسکالپ می گویند. البته ناگفته نماند راننده های تاکسی هم به نوعی از این دسته تحلیل گران روزانه هستند. البته بدون استفاده از نرم افزار!!

دو پیشنهاد نرم افزار کاربردی برای معامله گران روزانه

اگر تحلیل گری شغل شما است می بایست به این دو نرم افزار اشراف داشته باشید.البته نرم افزار های تحلیلی دیگری هم وجود دارند که به مرور در سایت معرفی خواهند شد.

اکانت Trandingview Pro

این دسته می توانند از سایت و از اپلیکیشن Trandingview کماکان استفاده کنند و طبیعی است اکانت رایگان برای این عزیزان کاربردی ندارد و می بایست سراغ خرید اکانت پرو ترندیگ ویو بروند تا دیگر محدودیت استفاده از اندیکاتور را نداشته باشند. خرید اکانت پرو تریدینگ ویو در آینده نزدیک در سایت راه اندازی می شود.

نرم افزار Dynamic trader یک انتخاب عالی

قطعا با اختلاف زیاد نرم افزار Dynamic trader به عنوان یکی از بهترین انتخاب های شما در زمینه تحلیل تکنیکال است که می توانید داشته باشید در حقیقت با کمک این نرم افزار شما می توانید انواع و اقسام تحلیل های قیمتی و زمانی و اندیکاتور را در چارت خود اعمال کنید.پس از این نرم افزار غافل نشوید.