استخراج بیت کوین در عمل

استخراج بیت کوین در عمل

در اینجا به طور عملی سعی می شود مباحث سرمایه گذاری بر روی دستگاه های استخراج بیت کوین تشریح شود. سه موضوع مهمی که باید در زمان سرمایه گذاری بر روی استخراج بیت کوین به آن ها توجه کرد شامل موارد زیر است

توان پردازشی دستگاه ماینینگ بیت کوین

در حال حاضر دستگاه استخراج بیت کوین توسط شرکت های مختلفی ارایه می شود که دو مورد از این شرکت های معروف شرکت bitmain واقع در هنگ کنگ چین و شرکت halong mining  است که آن هم در چین واقع است.

شرکت bitmain  دارای سابقه بیشتری در تولید و عرضه دستگاه های بیت کوین است و در حال حاضر چهار دستگاه زیر برای استخراج بیت کوین عرضه می کند که هر کدام دارای توان پردازشی متفاوتی هستند.

نام دستگاهتوان پردازشی توان مصرفی
دستگاه S9 ۱۳TH۱۳۰۰w
دستگاه S9۱۳٫۵TH۱۳۲۰w
دستگاه S9۱۴TH۱۳۴۰w
دستگاه T9+۱۰٫۵TH۱۴۳۲w

به نظر می رشد با توجه به میزان توان پردازشی هر کدام از دستگاه ها و برق مصرفی، دستگاه  S9  با توان پردازشی ۱۴ تراهش می تواند انتخاب بهتری در این بین باشد.

در مقابل شرکت halong mining تنها یک مدل دستگاه برای استخراج بیت کوین تاکنون معرفی کرده است

نام دستگاهتوان پردازشی توان مصرفی
دستگاه daragonmint ۱۶TH۱۶۰۰w

 

این دستگاه هم اکنون قوی ترین دستگاه عرضه شده در بازار برای استخراج بیتکوین می باشد. همچنین این دستگاه از تکنولوژی Asic boost هم استفاده می کند که منجر به بهینه تر شدن عملیات استخراج به میزان ۲۰ تا ۳۰ درصد می شود.

درآمد هر دستگاه ماینینگ

درامد هر دستگاه رابطه مستقیمی با توان پردازشی آن دارد به طور مثال در جدول زیر درامد دستگاه S9 با ۱۴ تراهش مشاهده می شود.

همانطور که مشاهده می شود در حال حاضر یک دستگاه S9  می تواند هر ماه در حدود ۲۷۰ دلار برای شما ارزآوری داشته باشد. لازم به ذکر است این مقدار با بالا و پایین رفتن قیمت بیت کوین بر حسب دلار وابسته است واگر مجددا بیت کوین به قیمت ۱۹ هزار دلار برسد درامد دلاری شما هم ممکن است به روزی ۲۰ دلار برسد.

این مقاله را هم مطالعه کنید
ارز دیجیتال لیبرا فیس بوک چیست

شما در این جدول نام های کوین های دیگر را هم مشاهده می کنید که نشان دهنده آن است که شما می توانید این کوین ها را هم استخراج کنید چون همگی از الگوریتم رمز نگاری SHA-256 استفاده می کنند.

میزان درامد در روز برای یک دستگاه رابطه معکوسی با سختی شبکه دارد لذا نمی توان این باور را داشت که شما با خرید یک دستگاه بیت کوین به صورت مادام درامد دلاری بالایی خواهید داشت چرا که ممکن است پس از چند سال این دستگاه  با توجه به بالا رفتن سختی استخراج، بیت کوین ناچیزی برای شما به ارمغان بیاورد. البته ناگفته نماند ممکن است با بالا رفتن  قیمت بیت کوین این مقدار برای شما ارزشمند باشد.

برق مصرفی در استخراج بیت کوین

در جدول زیر مقایسه ای صورت گرفته است که نشان می دهد در بین کشورهای مختلف هزینه استخراج یک بیتکوین با دستگاه مشابه به چه صورت است

همانطور که مشاهده می شود در بین کشور های مختلف کشور با توجه به هزینه برق مصرفی استخراج بیت کوین برای برخی از آن ها صرفه اقتصادی ندارد.

حال فرض کنید شما با انتخاب دستگاه S9 که توان آن ۱۳۵۰ وات است به دنبال استخراج بیتکوین باشید.

این دستگاه در حال حاضر با توجه به سختی شبکه به شما روزی در حدود ۱۲ هزارم بیتکوین می دهد بنابراین برای استخراج یک بیت کوین شما به ۸۳۳ روز نیاز دارید.

طبق محاسبات با در نظر گرفتن تعرفه برق صنعتی ( به ازای هر کیلو وات ساعت در حدود ۱۰۰۰ ریال) خواهیم داشت :

میزان برق مصرفی دستگاه در ماه در حدود ۹۷۰ کیلووات ساعت خواهد بود که اگر با تعرفه ۱۰۰۰ ریال محاسبه شود ۹۷ هزار تومان خواهد شد.( هر ماه معادل ۱۸ دلار )

لذا برای بدست اوردن یک بیت کوین با فرض ثابت بودن سختی شبکه نیاز به ۲۷ ماه استخراج است که هزینه برق آن در حدود ۴۸۰ دلار می شود که نشان می دهد تا حد زیادی استخراج بیتکوین در ایران در مقایسه با دیگر کشور ها به صرفه است.

این مقاله را هم مطالعه کنید
بلاک چین در سلامت

نتیجه گیری

مانند هر سرمایه گذاری دیگر،سرمایه گذاری برای خرید دستگاه استخراج بیت کوین و کسب سود از آن تابع پارامترهای زیادی است چرا که سودآوری آن وابسته به عواملی مانند بالاو پایین رفتن قیمت بیت کوین،هزینه تمام شده خرید دستگاه،هزینه برق مصرفی و سختی استخراج بیت کوین است.

این مقالات می تواند شما را در انتخاب و آشنایی بیشتر کمک کند

آموزش بیت کوین

آموزش استخراج بیت کوین 

بیت کوین چیست

 

 

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

admin

دیدگاه کاربران ...

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

  [bws_google_captcha]