الان وقت خرید طلا است

  زمان مطالعه دقیقه
میثم منصوری
 23 / 08 / 2019
زمان خرید طلا
  زمان مطالعه دقیقه
میثم منصوری
 23 / 08 / 2019

الان وقت خرید طلا است

زمان خرید طلا

مارک موبیوس در مصاحبه ای در مورد وقت خرید طلا ضمن صحبت در مورد افزایش شدید قیمت طلا، خرید فلز گرانبها را به طور کامل تأیید کرد و گفت: انباشت آن در طولانی مدت سودمند خواهد بود ، زیرا بانک های مرکزی کشورهای پیشرفته جهان سیاست پولی خود را نرم می کنند و رشد ارز رمزی فقط تقاضای دارایی های ثابت را تقویت می کند.

مارک موبیوس سرمایه گذار که سال گذشته پس از سه دهه کار در سرمایه گذاری فرانکلین تمپلتون، سرمایه گذاری LLP را تاسیس کرد افزود: “صادقانه من فکر می کنم شما باید طلا را در هر سطحی که باشد بخرید.

در ماه اگوست ، قیمت طلا به بهانه کاهش سیاست های پولی توسط بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) و سایر بانک های مرکزی به منظور حمایت از رشد اقتصادی ، به بالاترین میزان شش ساله رسید که این امر تحت تأثیر منفی جنگ تجاری طولانی بین ایالات متحده و چین رخ داد. بازار اوراق قرضه خزانه داری آمریکا احتمال رکود اقتصادی را نشان می دهد ، بنابراین سرمایه گذاران به صندوق های بورس اوراق بهادار که توسط طلای تضمین شده است ، روی آوردند.

وقت خرید طلا

موبیوس گفت ، “با توجه به تلاش بانک های مرکزی برای کاهش نرخ بهره ، آنها مانند دیوانه ها پول چاپ می کنند.” وی در مصاحبه ای در روز سه شنبه ، ۲۰ اگوست ، نرخ هدفمند طلا را حدس نزد. با این حال وی توصیه کرد که سرمایه گذاران ۱۰ درصد کیف خود را برای خرید طلا تخصیص دهند.

ایا بیت کوین جای طلا را خواهد گرفت

نقش فزاینده ارزهای رمزی مانند بیت کوین باعث بحث و گفتگوهای زیادی در بازار فلزات گرانبها در مورد ارزش واقعی آنها شد. همچنین بحث ها در باره جریان دارد که محبوبیت روزافزون پول های رمزی سبب خواهد شد که مردم از سرمایه دفاعی سنتی ، یعنی از طلا روگردان شوند.

به عقیده موبیوس ، ظاهر شدن آنها در واقع تقاضای شمش طلا را افزایش می دهد. وی گفت: “ارزهای جدیدی وارد صحنه بازی می شوند. من آنها را ” ارزهای روانی ” می نامم ، زیرا این یک موضوع ایمان است – آیا به بیت کوین یا پول رمزی دیگر اعتقاد دارید یا نه؟. فکر می کنم با رشد تقاضا برای ارزهای رمزپایه ، تقاضا برای داراییهای با ثبات واقعی ، از جمله طلا نیز افزایش می یابد.”پس می توان نتیجه گرفت الان وقت خرید طلا است

طلای نقدی که قیمت آن در ۱۳ اگوست به ۱۵۳۵.۱۱ دلار برای هر اونس رسید ، بالاترین سطح از سال ۲۰۱۳ بود ، در روز سه شنبه با ۱۵۰۳.۴۶ دلار برای هر اونس معامله شد. از ابتدای سال تاکنون قیمت طلا ۱۷ درصد رشد داشته است. در اوایل ماه ژوئیه ، موبیوس به درستی پیش بینی کرد که قیمت طلا از ۱۵۰۰ دلار فراتر رود.

به مجرد ظاهر شدن علائم کاهش سرعت رشد اقتصادی جهان، بانک های مرکزی سیاست های دمسازی را افزایش داده اند. در ماه ژوئیه ، رزرو فدرال ایالات متحده برای اولین بار در بیش از یک دهه نرخ بهره را کاهش داد ، در حالی که مقامات چینی حمایت هدفمند را ارائه دادند.

موبیوس گفت: “من فکر می کنم که ما شاهد نرخ پایین تری در چین و سایر کشورهادر مورد قیمت طلا خواهیم شد.

ترجمه از بلومبرگ فارسی