حباب بورس

حباب بورس

وارن بافت معتقد است “آقای بازار” همچون دیوانگان در کوتاه مدت پیشنهاد های به شدت عجیبی به سرمایه گذاران می دهد – گاه به شدت گران، گاه به شدت ارزان- ولی در بازه های طولانی تر، محکوم است که عقلایی رفتار کند.

امروز ۴ شهریور ۹۸ هست و تعداد بی شماری از کانال های بورسی، در حال عروسی گرفتن هستند. اینقدر اوضاع برایشان خوب هست و اعداد را بالاتر از حد تصور برای خودشان در نظر میگیرند که یادشان رفته هر بالارفتنی ممکن است پایین امدن سخت تری داشته باشد. امروز چندین کانال هم به استاد ادیب تاخته اند که دیدی حباب بورس کشک بود و شاخص هر روز بالاتر خواهد رفت.

حباب بورس

یاد قیمت بیت کوین حوالی ۲۰ هزار دلار افتادم تحلیل گرانی که چارت می کشیدند و و حرف بیت کوین ۳۰ و ۴۰ هزار دلاری بود اما یک دفعه ورق برگشت. حالا  در بازار جهانی بازار دو طرفه است مشکلی پیش نمی اید.اگر هنرمند باشید می توانید معامله Short بازکنید. اما بورس ایران اگر ورق برگردد و شرکت ها باطن ورشکسته گی خود را نشان بدهند اوضاع متفاوت خواهد شد.نگران حباب بورس باشید قبل از ان که دیر شود.ممکن است در صف فروشی باشید برای یک سهمی که هیچ خریداری نخواهد داشت.

در ضمن تعدای از کانال های بورسی رایگان در پشت صحنه برای بالا و پایین کشیدن یک سهم مبالغ هنگفتی را دریافت می کنند. پس زیاد به یک کانال رایگان بورسی دل نبندید.

در شکل زیر نمودار مقایسه ای رشد دلار و بورس را می بینید

بازار سرمایه

در حال حاضر هم برخی از سهام بورس تهران دچار رشد جبابی شده اند و رشد این گونه از سهم ها اصلا هیچ توجیهی با رشد درآمد ان شرکت ها ندارد.پس باید منتظر بود ودید تا اخر سال ۹۸ چه اتفاقی برای بورس تهران خواهد افتاد. البته لازم به ذکر است رشد مجدد قیمت دلار می تواند جباب شاخص بورس تهران را به حالت عادی برگرداند باید دید در ماه های اینده برای قیمت دلار چه اتفاقاتی رخ می دهد.

این مقاله را هم مطالعه کنید
بازارهای دوسویه و ساختار اقتصاد نوین

این مقاله به مرور اپدیت خواهد شد

 

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

admin

دیدگاه کاربران ...

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

  [bws_google_captcha]