بحران اقتصادی در دبی

احتمال بحران اقتصادی در دبی

اقتصاد دوبی

کارشناسان اقتصادی درباره وقوع فاجعه اقتصادی احتمالی در دبی به دنبال رکود بازار مسکن و نبود متقاضی برای ساخت و سازهای سرسام آور مسکن هشدار دادند.

حسین سجوانی رئیس هیئت مدیره شرکت املاک “داماک” امارات در خصوص وقوع فاجعه اقتصادی احتمالی دبی به خاطر افزایش مداوم عرضه مازاد واحدهای مسکونی بدون وجود مشتری هشدار داد.

سجوانی به خاطر “ساخت و ساز مفرط” خواستار تعلیق همه پروژه های ساخت و ساز مسکونی در دبی برای یک تا دوسال شد تا از این فاجعه احتمالی جلوگیری شود، زیرا این فاجعه ممکن است به افزایش مداوم عرضه مازاد واحدهای مسکونی بدون وجود مشتری منجر شود.

وی گفت: اکنون ما بر سر دو راهی قرار داریم. یا این مشکل را حل خواهیم کرد که به ما اجازه رشد از اینجا را خواهد داد یا شاهد فاجعه ای خواهیم بود.

رکود بازار مسکن دبی

تیر ماه امسال نیز به دنبال رکود بازار مسکن دبی، اعلام شد که چندین شرکت بزرگ املاک به خاطر اختلاس و تقلب در معاملات توسط پلیس تعطیل شدند و یا تحت پیگرد قرار گرفته اند.

یکی از این شرکت ها در جریان کلاهبرداری از متقاضیان خرید مسکن که عمدتا ایرانی بودند، بیش از دو میلیارد تومان از آنان ربوده بود.
با رکود بازار مسکن در دبی و سقوط بهای آن بسیاری از بنگاه های املاک یا ورشکست شده اند و یا از اجرای تعهدات خود باز مانده اند که این شرایط زیان هنگفتی به خریداران مسکن وارد کرد.

در همین حال با توجه به وخامت اقتصادی دبی، شرکت‌های حمل‌و‌نقل اعلام کرده اند تعداد خانواده‌هایی که از دبی کوچ می کنند، بسیار بیشتر از تعدادی هستند که برای سکونت به دبی می‌آیند. در همین راستا به‌رغم ادامه ساخت‌و‌ساز مسکن در دبی، تعداد زیادی از خانه‌ها و آپارتمان‌ها خالی مانده است. به‌ خاطر کاهش اجاره‌بها، بازار مسکن دبی در سال ۲۰۱۷ در رتبه دوم بدترین‌ها بازارهای جهان ایستاد.

این مقاله را هم مطالعه کنید
کاهش شاخص تجارت آمریکا به پایین‌ترین رقم از سال ۲۰۱۳

ترجمه توسط بلومبرگ فارسی

برای اینکه دوستانتان بدانند شما این مقاله را خوانده اید، روی آیکون کلیک کنید.

admin

دیدگاه کاربران

    دیدگاه خود را بیان کنید

    [bws_google_captcha]

داریک لند
درباره مدیر سایت داریک لند

داریک لند به عنوان یک پایگاه آموزشی در مورد بازار های جهانی به خصوص بازار ارزهای رمزنگاری شده و بازار فارکس شناخته می شود.

میثم منصوری