اقتصاد اروپا در سراشیبی سقوط

اقتصاد اروپا در سراشیبی سقوط

اقتصاد اروپا

دورنمای اقتصاد منطقه یورو یا اقتصاد اروپا ضربه دیگری خورد و به خاطر بدتر شدن بی ثباتی ناشی از درگیری های تجاری و برگزیت، اطمینان در صنعت به پایین ترین حد طی ۶ سال گذشته رسید.

رکودی که بیشتر در بخش تولید متمرکز شده به شدت بر این منطقه فشار می آورد. آلمان در آستانه رکود قرار دارد و رشد اقتصادی بسیاری از اقتصاد های بزرگ منطقه کند شده است.

آخرین مطالعات کمیسیون اروپا آسیب را نشان می‌دهد. مدیران صنعت بیشتر نگران تقاضای مشتریان هستند و علاقه کمتری به استخدام نشان میدهند.

یورو که طی سه ماه گذشته ۴ درصد ارزش خود را از دست داده است، امروز صبح ۱.۰۹۲۴ دلار معامله شد.
تولید در کل منطقه اروپا مخصوصاً آلمان به خاطر بی ثباتی ناشی از درگیری های تجاری بین چین و آمریکا و مذاکرات بر سر خروج انگلستان از اتحادیه اروپا کاهش یافته است.

این رکود باعث پاسخی از طرف بانک مرکزی اروپا شده است. این بانک نرخ بهره را در ماه جاری کاهش داد و یک دور جدید فروش سرمایه ها را اعلام کرد.

کمیسیون اروپا اعلام کرد مدیران صنعت در ماه سپتامبر در تمام جوامع بسیار بدبینانه عمل کرده اند از جمله در زمینه پیش بینی تولید و سفارشات.
بخش خدمات که مقاوم تر عمل کرده، اطمینان را کمی افزایش داده است ولی این رقم هنوز هم در پایین ترین حد خود از اواسط ۲۰۱۵ قرار دارد.

در هفته های اخیر به خاطر مسئله برگزیت، بی ثباتی بیشتری به وجود آمده است. نخست وزیر اسپانیا در مصاحبه‌ای گفت سناریوی بدون توافق بزرگترین تهدید برای رشد اقتصادی اسپانیا است.
مالک بریتیش ایرویز با اشاره به این مسائل هشدار داد که چالش های صنعت خطوط هوایی اروپا و ضعف اقتصاد تا ۲۰۲۰ ادامه می یابد.

کریستین لاگارد، رئیس آینده بانک مرکزی اروپا در مورد منطقه یورو گفت:«وارد شدن به رکود خط مبنای ما نیست. خط مبنای ما یک رشد متوسط است که به خاطر یک تهدید بزرگ در خطر است. این خطر بزرگ جنگ تجاری و بی ثباتی ناشی از آن برای سرمایه گذاران است.

این مقاله را هم مطالعه کنید
مهار تحریم با صنعت گردشگری

ترجمه توسط بلومبرگ فارسی

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

admin

دیدگاه کاربران ...

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

  [bws_google_captcha]