آموزش پرایس اکشن – یک معامله گر حرفه ای شوید

چرا معامله گری با پرایس اکشن

تا حالا به نمودار های سهام توجه کرده ایدبه شکل کندل ها چطور.اگر بخواهیم ساده صحبت کنیم پرایس اکشن همان توجه شکل و ظاهر کندل ها است.شاید تا کنون شما به کندل ها بی توجه بوده اید اما باید بدانید که نحوه بسته شدن و باز شدن و کنار هم قرارگیری چند کندل می تواند حاوی اطلاعات خیلی مفیدی برای معامله گری شما باشد.

چرا یادگیری پرایس اکشن برای یک معامله گر ضروری است؟

آیا شما هر روز برای معامله گری و ترید به اخبار توجه می کنید.تعداد زیاد اخبار که اکثر موارد با هم متناقض هم هستند شما را سردرگم می کند.اگر به فرض ایمان داشته باشیم که تمام اخبار و اتفاقاتی که در بازار رخ می دهد اثر قیمتی و زمانی خود را روی نمودار می گذارند وقت آن رسیده است که به کندل ها اهمیت بیشتری بدهیم. چرا که نحوه کنار هم قرار گرفتن کندل ها می تواند به شما در درک صحیح بازار کمک کند.همه متغیرهای اقتصادی باعث ایجاد حرکت در قیمت می شونداخبار بد می تواند باعق نزول آن متفیر و اخبار مثبت باعث صعود آن باشد اما همه این اتفاقات همین طور که شماهده می کنید بر روی چارت رخ می دهد.پس اگر به کندل ها به جای اخبار روزانه نگاه کنیم شاید بتوانیم دست بازار را بخوانیم.

مهم ترین درس پرایس اکشن

یکی از مهم ترین جنبه های معامله گری با پرایس اکشن توجه به روند بازار است این که آیا در یک بازار رونددار هستیم و یا بازار رنج و ایستا.سبک پرایس اکشن در یک بازار ترنددار بهتر می تواند به شما برای سود آوری کمک کند.در این بازار و با آشنایی با کندل هایی که می توانند مانند یک چراغ راه را به شما نشان دهد تا حدودی قبل از این که بازار شکل و شمایل یک ترند صعودی و یا نزولی را به خود بگیرد بتوانید همراه آن شوید.

یک معامله گر 15 دقیقه ای باشید یا معامله گر روزانه

سبک پرایس اکشن در کدام از تایم فریم ها موفق تر عمل می کند.این یک سوال کلیدی است که به مهم ترین قسمت معالمه گری شما بر می گردد که به آن استراتژی می گوییم.فولر معتقد است که سیگنال هایی که شما از یک چارت 15 دقیقه ای می گیرید اکقرشان نویز هستند و نیازی به تحلیل آن ها نیست چرا که بی ارزش هستند.با تمرکز کردن بر روی چارت های روزانه شما می توانید از بسیاری از خطاها رهایی پیدا کنید و نویز تحلیل نکنید.

تحلیل پرایس اکشن

هم چنین با نگاه به روند روزانه می توانید دید کلی تری نسبت به روند حاکم بر بازار بدست آورید.گاهی اوقات کمتر ترید کردن و ورود به یک معامله ای که شما از آن اطمینان بیشتری دارید کمک می کند تا بتوانید با حجم بیشتری وارد آن شوید و همین عامل در صورت درست بودن تحلیل می تواند سود بیشتری نصیب شما بکند.پس موفقیت در یک بازار مانند بازار تبادلات ارزی و یا کالا و بورس ایران بیشتر وابسته به کیفیت ترید شما دارد و نه کمیت آن.به همین دلیل است است که در تایم فریم بالاتر با این که شما کمتر وارد یک معامله می شویدو لی این کیفیت می تواند به کمک شما بیاید.

محدودیت های سبک پرایس اکشن

مانند هر سبک و روش معامله گری این سبک هم می تواند در صورت استفاده نادرست و یا تکیه بیش از حد به آن زیان بار باشد.در حقیقت شما با یک بازار تصادفی روبه رو هستید که می تواند این اعتماد به نفس کاذب برای شما دردسر آفرین شود.پس بهتر است به دقت این سبک را یادگرفته و تمرین و تمرین کنید تا بتوانید در بسیاری از موراد نقاط ورود را با چشم شناسایی کنید.استفاده اشتباه از پرایس اکشن در تایم فریم های زیر یک ساعت می تواند شما را به گمراهی ببرد.

در کجاها می توان از پرایس اکشن استفاده کرد؟

جواب این سوال ساده است.چرا که شما در هر کجا که با نمودار روبه رو می شوید می توانید از پرایس اکشن برای تحلیل استفاده کنید.در بازار بورس ایران شما می توانید از پرایس اکشن استفاده کنید تا بازار تبادلات ارزی و رمز ارزها مانند بیت کوین و اتریوم و مابقی آن ها.

انقلاب پرایس اکشن در تحلیل گری

چرا پرایس اکشن تا کنون توانسته است جای پای خود را در تحلیل گری بیش از بیش باز کند.

توجه به رقص کندل ها در نمودار شاید مهم ترین بخش تحلیل به روش پرایس اکشن باشد البته این کندل ها می توانند هم از جنس قیمت و هم از جنس زمان باشند.

توجه به کندل ها می تواند نیاز شما به اندیکاتور ها را تا حدود زیادی کاهش دهد.چرا که اندیکاتورها با تاخیری که در تحلیل گری دارند می توانند گمراه کننده باشند.