افزایش ارزش دلار

  زمان مطالعه دقیقه
میثم منصوری
 20 / 08 / 2019
  زمان مطالعه دقیقه
میثم منصوری
 20 / 08 / 2019

افزایش ارزش دلار به بالاترین سطح در سال ۲۰۱۹

ارزش دلار امریکا

به گزارش کانال بلومبرگ فارسی، با وجود درخواست‌های مکرر رئیس جمهور آمریکا برای کاهش ارزش دلار، اسکناس سبز در معاملات روز سه‌شنبه، ۲۰ اگوست، به بالاترین سطح خود در سال جاری میلادی رسید تا کار برای آمریکا در ادامه جنگ تجاری با چین سخت‌تر شود.

ارزش دلار پس از آن رو به صعود گذاشت که دولت آمریکا معافیت تحریمی شرکت هوآوی چین را به مدت ۹۰ روز دیگر تمدید کرد و این مساله باعث افزایش تقاضا برای دارایی‌های پرریسک‌تر نظیر دلار شد.

اریک روزن‌گرین، مدیر دفتر منطقه‌ای فدرال رزرو در بوستون گفت: کاهش نرخ رشد اقتصادی و تشدید جنگ تجاری اهمیت کاهش بیش‌تر نرخ بهره را افزایش داده است. از آنجا که اقتصاد نسبتا نیرومند است و از آنجایی که فکر نمی‌کنم تورم خیلی به سطح دو درصدی نزدیک شود و با توجه به این که نرخ رشد اقتصادی رضایت‌بخش است فکر نمی‌کنم نیاز باشد اقدامات خیلی زیادی انجام دهیم.

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰.۳ درصد افزایش به کار خود خاتمه داد. یورو نیز در برابر دلار با ۰.۱ درصد کاهش مبادله شد. بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریکا به ۱.۶ درصد افزایش یافت.در برابر دلارهای دیگر نیز دلار آمریکا روز خوبی را سپری کرد.

باید دید تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری امریکا در سال 2020 افزایش ارزش دلار بازهم صعودی خواهد بود یا خیر. تلاش ترامپ به عنوان رییس جمهور امریکا و در جنگ تجاری با چین چه نتیجه ای را رقم خواهد زد.این اتفاق می تواند در بازار فارکس تاثیر زیادی ایجاد کند و بازار فارکس را تحت تاثیر خود قرار دهد.

منبع سایت بلومبرگ