داریک لند

5 تا از بهترین کیف پول های سخت افزاری 

کیف پول ترزور

5 تا از بهترین کیف پول های سخت افزاری 

کیف پول های سخت‌افزاری یکی از راحت ترین و بی خطرترین گزینه های موجود برای ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتالتان است. کیف پول سخت‌افزاری نوعی کیف پول ارز دیجیتال است که در آن شما می‌توانید کلیدهای خصوصی خود را در یک دستگاه فیزیکی ایمن ذخیره کنید. ارزهای دیجیتالی که در کیف پول ذخیره می‌شوند، برون‌خط هستند، به این معنی که آن‌ها نمی‌توانند هک شوند. با این حال، زمانی که نیاز است، سکه‌ها به راحتی در دسترس هستند. اگر شما در کدگذاری و جزئیات فنی، به خوبی تبحر ندارید، کیف پول سخت‌افزاری، راهی خوب برای ذخیره اکثریت ارزهای دیجیتالتان است.در اینجا به بررسی 5 تا از بهترین کیف پول های سخت افزاری می پردازیم.

قبل از این که پیش برویم، نگاهی دقیق‌تر به انواع مختلف کیف پول های ارز دیجیتال می اندازیم.

 

کیف پول های ارزهای دیجیتال چیست؟

وقتی کلمه “کیف پول” را می‌شنویم، اغلب به کیسه‌ای فکر می‌کنیم که در آن می‌توانیم پول فیزیکی را ذخیره کنیم. ارزهای دیجیتال شکل دیجیتالی ندارند و روشی که ما جریان این سکه‌ها را کنترل می‌کنیم از طریق کلیدهای خصوصی و آدرس های عمومی ما است.

در یک کیف پول استاندارد، ما می‌توانیم دو عملکرد را انجام دهیم:

در ارزهای دیجیتال:

کیف پول ارز دیجیتال یک برنامه یا دستگاهی است که آدرس عمومی و کلید خصوصی شما را ذخیره می‌کند. همچنین می‌تواند برای دریافت و ارسال کردن ارزهای دیجیتالتان مورد استفاده قرار گیرد. کیف پول ها می توانند به طور گسترده به مقوله‌های زیر تقسیم شود:

 

کیف پول های داغ

اینها کیف پول های ارزهای دیجیتال هستند که به طور فعال به اینترنت متصل هستند. در حالی که با استفاده از این کیف پول، معامله با آن‌ها آسان است، آن‌ها نسبت به هک کردن، آسیب‌پذیر هستند. کیف پول های صرافی، کیف پول های موبایلی و کیف‌های رومیزی، نمونه‌هایی از کیف پول های داغ هستند.

 

کیف پول های سرد

کیف پول های سرد، کیف‌ پول های ارز دیجیتال است که به اینترنت متصل نیستند و از این رو از هک ها مصون هستند. کیف پول های کاغذی، مثالی از کیف پول های سرد است. ایده این است که اگر می‌خواهید ارزهای دیجیتال خود را به صورت ایمن ذخیره کنید، می‌توانید از یک کیف پول سرد برای ایمن نگه داشتن آن‌ها استفاده کنید.

کیف پول های سخت افزاری، امنیت کیف پول سرد را همراه با تخفیف تراکنش ها در کیف پول داغ، با هم ترکیب می‌کنند.

 

جزئیات کیف پول سخت افزاری بیت کوین

کیف پول های سخت‌افزاری، وسائل فیزیکی هستند که به عنوان فلش درایو عمل می‌کنند و کلیدهای خصوصی تان را ذخیره می‌کنند. دستگاه به اندازه کافی، ایمن است که شما حتی می‌توانید از آن‌ها با دستگاهی استفاده کنید که به آن اعتماد ندارید. بهترین چیز در مورد استفاده از کیف پول سخت‌افزاری عبارتند از:

 

کیف پول های سخت افزاری چگونه کلیدهای خصوصی تان را امن نگه می دارند

مهم‌ترین چیزی که باید به یاد داشته باشید، این است که کلید خصوصی هرگز کیف پول سخت‌افزاری را ترک نمی‌کند. کل فرآیند اعتبار تراکنش، درون کیف پول سخت‌افزاری انجام می‌شود و نه روی کامپیوتر. کلاینت های کیف پول سنتی آفلاین تنها از کلیدهای خصوصی از هارد دیسک یا محل ذخیره سازی دستگاه استفاده می‌کنند. متاسفانه، چیزی که بدان معنا است، این است که آن‌ها به راحتی در دسترس هستند و در برابر حملات آسیب‌پذیر هستند. شما همیشه می‌توانید کلیدهای خصوصی را در یک هارد دیسک سخت رمزنگاری شده ذخیره کنید، اما برای استفاده از آن باید آن را رمز گشایی کنید که فورا کلیدهای شما را آسیب‌پذیر خواهد کرد.

از طرف دیگر، کیف پول سخت‌افزاری، کلیدهای خصوصی را حتی در طول تراکنش ها افشا نمی کند. در اینجا شرح مختصری از نحوه کار آن ارائه می‌شود:

 

 

 

تذکر کیف پول سخت افزاری

نمودار زیر نشان ‌دهنده شکست بزرگ‌ترین تهدیدات درک شده برای ارزهای دیجیتال است:

با 66.30 درصد عظیم، حملات از راه دور را وقتی صحبت از بزرگ‌ترین حملات درک شده در ارزهای دیجیتال باشد، می‌برند. هدف اولیه از کیف پول سخت افزاری، حفاظت از کاربران و سرمایه گذاران در برابر حملات بدافزار، ویروس‌های کامپیوتری و دیگر خطرات کنترل از راه دور بوده‌است.

با این حال، با گفتن این نکته، کیف پول سخت افزاری ۱۰۰ درصد ایمن نیست. مانند هر کیف پول دیگر، آن‌ها هنوز در برابر “حمله 5 دلاری” آسیب‌پذیر هستند. اگر از این حمله غافل هستید، پس این کمیک جالب و خنده‌دار XKCD را بررسی کنید.

 

همراه با این، اگر حمله‌کننده، مقدار زیادی از سرمایه، زمان و منابع شما را مورد هدف قرار دهد، محافظت از شما غیر ممکن خواهد بود. با این حال، اجازه دهید فرض کنیم که برای این مقاله، شما یک دشمن کماندار بزرگ ندارید که شما را هدف قرار دهد.

بنابراین، این دو آسیب‌پذیری مشخص را کنار بگذارید، کیف سخت افزاری نیز می‌تواند از ضعف احتمالی دیگری رنج ببرد. همیشه این احتمال وجود دارد که ممکن است ایجاد شده باشد و یا تولید و حمل و نقل سخت‌افزاری ممکن است به خطر افتاده باشد

به همین دلیل است که شما تنها کیف پول سخت افزاری را از تولید کنندگان معتبر می خرید.

در این مقاله، ما می‌خواهیم یکی از بهترین و مورد اعتماد ترین کیف چول های سخت‌افزاری را به شما ارائه بدهیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری: لجر

دفترکل مستقر در پاریس، یکی از معتبرترین شرکت‌های داخلی در فضای کیف پول سخت‌افزاری است. آن‌ها از فن‌آوری اختصاصی خود برای توسعه راه‌حل‌ های امنیتی و زیرساخت استفاده می‌کنند. آن‌ها یک مرکز تولید در ویرزون (فرانسه) و دفاتری در سان‌فرانسیسکو دارند. این شرکت در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شد و کیف پولشان، ۱۰۰۰۰۰۰ واحد را در بیش از ۱۶۵ کشور فروخته ‌است.

در قلب نوآوری آن‌ها، یک سیستم‌عامل متمایز به نام بولوس قرار دارد که آن‌ها یا با یک چیپ امن برای کیف پول خود یا با یک ماژول امنیتی سخت‌افزار (HSM) برای راه‌حل‌های مختلف شرکت ادغام می‌شوند.

این شرکت همچنین قصد دارد تا صندوق لجر، یک راه‌حل امنیتی برای بانک‌ها، صندوق‌های تامینی و دفاتر خانوادگی را راه‌اندازی کند که می‌خواهند در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. والت، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت “اریک لارچوک”، در این رابطه اظهار داشت:

” برای کیف پول ها، ما سیستم‌عامل خود را در یک چیپ امن ادغام کردیم و برای والت، ما آن را در یک ماژول امنیتی سخت‌افزاری ادغام کردیم. ایده پشت آن ارائه امکانات و خدمات اضافی مانند حساب چندگانه ، امضا چندگانه یا قفل های زمانی است.”

حالا که ایده ای در مورد لجر دارید، اجازه دهید نگاهی به دو دفتر کل اصلیشان داشته باشیم – لجر نانو اس و لجر نانو ایکس.

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری: لجر نانو اس

 

 

لجر نانو اس، یک کیف پول سخت افزاری کاربردی است که به طور گسترده توسط شرکت فرانسوی لجر، توسعه داده می‌شود. این یک دستگاه یواس‌بی فشرده براساس کارت هوشمند است. تقریبا اندازه یک فلش درایو کوچک است، یعنی ۳۹ x ۱۳ x ۴ میلی متر (۱.۵۳ x ۰.۵۱ اینج ) و وزن ۵.۹ گرم.

 

 

 

 

بسته لجر نانو اس

 

لجر نانو اس، در یک بسته کوچک تمیز قرار می‌گیرد که شامل موارد زیر است:

 

فعال کردن لجر نانو اس

برای فعال کردن لجر نانو اس، باید آن را از طریق کابل یو اس بی به کامپیوتر متصل کنید. زمانی که گزینه ایجاد یک کیف پول جدید را انتخاب می‌کنید، باید پین کد را تایید کنید. شما باید پین کد را به خاطر داشته باشید، زیرا باید هر بار که نانو اس تان را به متصل می‌کنید، آن را به یاد داشته باشید.

زمانی که بسته را باز کردید، یک تکه کاغذ می‌بینید که شبیه این است:

 

 

این ۲۴ کلمه، کلید خصوصی شماست. شما باید کلمات خودتان را به همان ترتیبی که به شما داده می‌شود، یادداشت کنید. در صورتی که پین کدتان را فراموش کرده‌اید تا کیف پول خود را پیدا کنید، از شما سوالاتی مانند سوالات زیر پرسیده می شود:

” کلمه هفدهم را در برگه بازیابی خود وارد کنید.”

 

سکه هایی که لجر نانو اس آن ها را پشتیبانی می کند

طبق وب سایت “لجر”، لجر نانو اس از ۱۱۸۴ سکه پشتیبانی می‌کند.

اینها شامل بیشتر سکه‌های اصلی است، مثل:

 

مزایا و معایب لجر نانو اس

مزایا:

معایب                                                                                            

 

 

 

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری: لجر نانو ایکس

“نانو ایکس” ادعای قانونی نسبت به این موضوع دارد که بهترین کیف پول سخت افزاری بازار است. این واقعا خوب به نظر می‌رسد و خیلی امن است. در حال حاضر، قیمت آن ۱۱۹ دلار است. نانو X، به خاطر استفاده از دو چیپ، امنیت بالاتری دارد. همچنین دارای یک ویژگی بلوتوث است که به کاربران اجازه می‌دهد تا از نانو X با گوشی یا لب تاپ خودشان، بدون نیاز به سیم استفاده کنند.

مهم‌ترین تفاوت بین نانو ایکس و نانو اس، این است که اولی می‌تواند همزمان چندین ارز دیجیتال را نگه دارد. در نانو اس، کاربران باید به طور دستی نصب کرده و برنامه‌ها را حذف کنند تا از یک کیف پول خاص استفاده کنند. با این حال، کاربران می‌توانند در همان زمان، کیف پول های ارزهای دیجیتال را در نانو ایکس، نصب کنند.

 

ویژگی های لجر نانو ایکس

 

 

 

بسته لجر نانو ایکس

 

بسته شامل موارد زیر است:

 

 

سکه های پشتیبانی شده

 

لجر نانو ایکس، همان سکه هایی که لجر نانو اس پشتیبانی می‌کند را پشتیبانی می کند. برخی از موارد اصلی موجود عبارتند از:

 

در حالی که این راه اندازی بیشتر شبیه نانو اس است، باید به ویژگی منحصر به فرد کیف پول نگاه کنیم، چگونه سکه را به دستگاه خود اضافه کنیم.

 

 

افزودن یک ارز دیجیتال به دستگاهتان

هر بار که می‌خواهید یک سکه جدید به دفتر خود اضافه کنید، باید برنامه مربوطه خود را نصب کنید. بنابراین، اگر می‌خواهید بیت کوین را اضافه کنید، پس باید برنامه بیت کوین را روی نانو ایکستان اضافه کنید:

بعد از این که برنامه را نصب کردید، باید آن را باز کنید:

هنگامی که شما نانو ایکستان را باز کردید، یک تایید دریافت خواهید کرد که این برنامه اضافه شده‌است.

با باز کردن برنامه، شما باید تراز بیت کوین را مشاهده کرده و همچنین گزینه ارسال و دریافت بیت کوین را نیز داشته باشید.

همراه با آن، شما نیز می‌توانید از یک کد QR برای ارسال و دریافت بیت کوین، استفاده کنید.

 

مزایا و معایب لجر نانو ایکس

 

مزایا:

 

معایب

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری: ترزر

ترزر، اولین کیف قانونی سخت افزاری بیت کوین بود. کیف پول توسط ساتوشی لبز ساخته شد و واقعا پیشگام بود، به هر معنی که بود. با صفحه نمایش OLED، به اندازه یک ماشین‌حساب کوچک دیده می شود. شما می‌توانید از کیف پول ترزر با دستگاه‌های آندروید و با برنامه‌هایی مانند کیف پول ترزر، ماسلیوم و مالتی بیت اچ دی استفاده کنید. ترزر یک محیط جداگانه را برای امضای تراکنش های آفلاین ایجاد می کند. ترزر، خطر کشف کلید خصوصی را به حداقل می‌رساند، حتی اگر کامپیوتر توسط بدافزار آلوده شود.

هر کیف پول ترزر، دارای پین است است که کیف پول شما را ترک نمی‌کند. این ویژگی ساده می‌تواند اطمینان حاصل کند که حتی اگر کامپیوتر که کیف پول استفاده می‌کند به خطر بیافتد، پین کد شما به سرقت نخواهد رفت. سیستم پین در ترزر دارای یک سیستم داخلی است که از تلاش‌های بی رحمانه جلوگیری می‌کند. بعد از هر حدس نادرست، زمان انتظار بین حدس‌ها توسط دو قدرت نشان داده می‌شود. به وجود آوردن ۳۰ حدس، ۱۷ سال طول خواهد کشید.

کل کیف پول با ۲۴ کلمه تولید شده در زمان راه‌اندازی پشتیبانی می‌شود. 24 کلمه اصلی Seed با استفاده از RNG  (مولد شماره تصادفی) از دستگاه و کامپیوتر ایجاد می‌شود. Seed به صورت برون‌خط ایجاد می‌شود و روی صفحه کیف پول نمایش داده می‌شود که تضمین می‌کند که این Seed هرگز روی یک دستگاه متصل به اینترنت قرار ندارد. اگر کیف پول ترزر را از دست بدهید، می‌توانید به سادگی آن را با Seed 24 کلمه ای و کلمه عبور به دست آورید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری: ترزر وان

 

 

ترزر یکی از محبوب‌ترین کیف پول های سخت‌افزاری است. بیایید نگاهی نزدیک‌تر به این که چطور می‌توانید با آن‌ها کار کنید، بیندازیم.

 

 

 

 

 

 

کار کردن با ترزر

پس از برقراری ارتباط با رابط انتخاب‌شده تان، این را در لپ‌تاپ خود خواهید دید:

 

شما باید پین کد را وارد کنید که هر بار به طور تصادفی توسط کیف پول شما تولید می‌شود و روی صفحه نمایش کیف پولتان مثل این نمایش داده می‌شود:

این عدد به طور تصادفی برای هر تراکنش ایجاد خواهد شد. این یک لایه اضافی از امنیت را به ارز دیجیتالتان می‌دهد. در صورتی که در کامپیوتر خود کی لاگرهایی دارید که فعالیت‌هایتان را برای مقاصد مخرب ثبت می‌کنند، قادر نخواهند بود به کیف پول شما دسترسی پیدا کنند، چون پین تغییر می‌کند.

بعد از این که در پین کد خود قرار دادید، باید گذرواژه خود را که فقط خودتان از آن آگاهی دارید، قرار دهید. زمانی که این کار را انجام می‌دهید، دسترسی کامل به کیف پول خود را به دست خواهید آورد و می‌توانید هر وقت دلتان خواست، پول دریافت / ارسال کنید. اگر شما یک پول ارسال می‌کنید، ترزر شما با نشان دادن این پیغام روی صفحه خود، تاییدتان را درخواست خواهد کرد:

شما می‌توانید تراکنش ها را لغو یا رد کنید.

 

سکه هایی که ترزر وان از آن ها پشتیبانی می کند

همانند وب سایت ترزر، آن‌ها از ۱۰۶۴ سکه حمایت می‌کنند. این شامل موارد زیر هستند:

 

 

 

مزایا و معایب ترزر وان

 

مزایا:

معایب:

 

 

 

 

 

 

 

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری: ترزر تی

 

 

ترزر تی، نسخه بهبود یافته ترزر وان، با صفحه بهتر است. کیف پول هم فاقد هر دکمه ای است و کاملا صفحه لمسی است.

 

 

 

 

 

 

 

در جعبه چه چیزی وجود دارد؟

باکس ترزر تی شامل اجزای زیر است:

چگونه ترزر تی را راه اندازی کنیم؟

ترزر تی با نسخه‌های به روز از مرورگرهای کروم و فایرفاکس، کار خواهد کرد. برای راه‌اندازی دستگاه خود، موارد زیر را انجام دهید:

نکته: شما باید برگه seed را جایی که ممکن است امن نگه دارید. اگر آن‌ها به دست‌ افراد کلاه بردار قرار بگیرند، قادر خواهند بود کیف پول شما را وارد کنند و پول شما را بدزدند.

 

سکه هایی که ترزر تی از آن ها پشتیبانی می کند

همه سکه‌هایی که ترزر وان پشتیبانی می کند را پشتیبانی می کند، همراه با ریپل، کاردانو، مونرو و تزوس.

 

 

 

مزایا و معایب ترزر تی

 

مزایا:

 

معایب:

 

 

 

 

 

 

 

بهترین کیف پول های سخت افزاری: کیپ کی

 

کیپ کی در سال ۲۰۱۵ توسط دارین استانچ فیلد تاسیس شد و مقر آن در آمریکا است. در سال ۲۰۱۶، آن‌ها کیف پول چندگانه بیت کوین را کسب کردند. پس از آن در اوت ۲۰۱۷، این کیف پول توسط شیب شیفت، صرافی مستقر در سوییس که توسط اریک ورهیز تاسیس شد، بدست آمد. استنچ فیلد این شرکت را به عنوان مدیر عامل رهبری می کند و کن هادلر، به عنوان  مدیر ارشد تکنولوژی کار می کند. کیپ کی یکی از بهترین کیف پول های ساخته شده است و قیمت آن ۹۹ دلار است.

 

کیپ کی: آغاز کار

شما باید به صفحه “آغاز کار” بروید که در آن می‌توانید فرآیند راه‌اندازی را آغاز کنید.

 

سکه هایی که کیپ کی از آن ها پشتیبانی می کند

 

کیپ کی به صورت طبیعی از ارسال و دریافت سکه‌های زیر پشتیبانی می‌کند:

کیپ کی، همچنین از توکن های ERC-20 پشتیبانی می کند.

 

کیپ کی: چه چیزی درون جعبه است؟

وقتی بسته را باز می کنید، چیزی که وجود دارد موارد زیر است:

کیف پول خودش بسیار زیبا و در عین حال ظریف است، ابعاد آن، ۳۸ x  ۹۳.۵ x  ۱۲.۲ میلی متر است. در جلویش، یک صفحه شطرنجی بزرگ ۲۵۶ x  643.12 دارد که توسط پوشش پلی‌کربنات محافظت می‌شود. در پشتش، کیف پول از آلومینیوم ساخته شده‌است.

کیف پول یک دکمه در بالایش دارد که برای تایید یا لغو تراکنش ها استفاده می‌شود. اگر چه این کار را می توان از طریق یک بانک قدرتمند یا یک شارژر تامین کرد، باید برای اجرا به برنامه کروم کیپ کی متصل شود.

 

مزایا و معایب کیپ کی

 

مزایا:

 

معایب:

 

نتیجه گیری: بهترین کیف پول های سخت افزاری

اجازه دهید این راهنما را با انجام یک مرور کلی از کیف پول ها به پایان برسانیم.

برای مطالعه بیشتر می توانید به مقاله های زیر مراجعه کنید

بهترین کیف پول های اتریوم در سال 2019

 

خروج از نسخه موبایل