پنج نکته درباره بیت کوین

  زمان مطالعه دقیقه
میثم منصوری
 01 / 12 / 1397
اموزش بیت کوین
  زمان مطالعه دقیقه
میثم منصوری
 01 / 12 / 1397

پنج نکته درباره بیت کوین

همانطور که در جریان هستید بیت کوین از جمله ارزهای دیجیتالی است که توانسته در چندین سال گذشته رشد چشم گیری را بدست آورد و پس از رسیدن به قیمتی نجومی جمع کثیری از افراد جامعه به برای کسب آگاهی و اطلاعات بیشتر به سراغ وب سایت های مختلف سرازیر شدند. افزایش قیمت بیت کوین تاثیر بسیار زیادی بر روی افزایش قیمت سایر ارزهای دیجیتالی شد و افراد با خرید هر کدام از ارزهای دیجیتالی موجود، پول کلانی را به جیب زدند. مطمئنا اگر بتوانید اطلاعات بیشتری نسبت به این ارزها بدست آورید و تصمیمات عاقلانه ای بگیرید  می تواندید با یک سرمایه گذاری منطقی بر روی بیت کوین و یا دیگر رمز ارزها بتوانید درآمد قابل توجهی بدست خواهید آورد.در این مقاله به بررسی پنج نکته درباره بیت کوین خواهیم پرداخت

پنج نکته درباره بیت کوینعرضه بیت کوین محدود وجود دارد

اساس بیت کوین با توجه به عناوین ارز دیجیتال طلا  بنا شده است، زیرا این امکان که شما بتوانید بیش از 21 واحد که هم اکنون برای پول در گردش است را به شما نمی دهد. بسیاری از افراد بیت کوین را از نظر ریاضی یک مقدار کلی عرضه میدانند به این صورت که هیچ دولتی نمیتواند با افزایش پول در گردش ارزش آن را دستخوش تغییرات کند به خصوص اینکه آن را کاهش دهد. اما با وجود تمام نکاتی که میدانید نمیتوان هیچ تضمینی برای عدم تغییر چرخه ارزهای دیجیتالی عنوان کرد. طرح اصلی ارز، ایجاد آهسته و پیوسته 21 میلیون واحد طی 100 سال آینده و یا حتی بیشتر است اما با توجه به توافق چند جانبه ای که میان طرفین درگیر در این پول رخ داده است، امکان اصلاح پروتکل ها در طی زمان وجود دارد.

نکته جالب توجه در رابطه با بیت کوین این است که دانشمندان علوم کامپیوتر همواره با این ارزهای دیجیتالی مخالف بوده و بر این عقیده اند که این پروتکل در آینده ای نه چندان دور دچار ناپایداری خواهد شد زیرا پاداش های تورمی برای ماینرهای بیت کوین به نفع هزینه های معامله رفته رفته کاهش پیدا می کند و در نهایت دچار توقف می شود.حال باید دید این دیدگاه افراد علوم کامیپیوتر بیشتر به واقعیت نزدیک خواهد شد یا افرادی که دل به افزایش قیمت بیت کوین نشسته اند.

کاربران بیت کوین ناشناس هستند

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که ارز دیجیتالی بیت کوین را خریداری کرده است، مطمئنا میدانید که برای ثبت عمومی و دائمی معاملات میتوان از اسم های مستعار و پنهای استفاده نمود که از نظر بنیان گذار بیت کوین این مسئله یکی از اصلی ترین مزیت های این ارز دیجیتالی محسوب می شود زیرا تراکنش ها براساس هویت واقعی افراد صورت نمیگیرد. این امکان برای کاربران مهیا است که با ایجاد میلیون ها اسم مستعار به فعالیت خود در این محیط ادامه دهند و با توجه به اینکه نرم افزارهای بیت کوین در هر تراکنش نامی مستعار و منحصر به فرد برای کاربران به وجود می آورد ردیابی این افراد تقریبا غیرممکن است. یعنی هیچکس نمیتواند تشخیص دهد که واریز کننده و دریافت کننده پول چه کسانی بوده اند. اما سوال اینجاست آیا تا این اندازه ناشناس ماندن امکان پذیر است؟

ایا بیت کوین از دست قانون خارج است؟

نکته کلیدی در مورد بیت کوین این است که بسیاری از افراد بر این عقیده اند که بیت کوین شرایطی را فراهم می آورد تا قاچاقچیان، خلافکاران مولتی میلیاردر با استفاده از آن پول های خود را جابجا کرده و از این ارز برای دور زدن قانون استفاده کنند. اما نکته اینجاست که تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است و همواره یک گام فراتر از قوانین ضد رقابتی و اختیارات قانونی برمیدارد. اما واقعیت این است که تکنولوژی جدید نیازمند آپدیت شدن تفسیر مقررات موجود و قانون پیشین است. یعنی برخی قوانین باید بر اساس تکنولوژی‌های جدید تغییر پیدا کنند. به نظر می‌رسد این روند اکنون درباره بیت کوین در پیش گرفته شده است. از همین رو امروزه برای مبادلات بیت کوین نیاز است که در یک چارچوب قانونمند و از پیش تنظیم شده عمل کنید که از طریق آن میتوان از پولشویی جلوگیری کرد حتی جالب اینجاست که از نظر اداره مالیات آمریکا، به بیت کوین نیز مالیات تعلق میگیرد. با وجود تمام این تفاسیر هنوز هم هستند افرادی که بدون باقی گذاشتن هیچ ردی دست به جابجایی پول میزنند.

 ایا بیت کوین انرژی را هدر می دهد؟

برای فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتالی هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و هر فردی میتواند به راحتی به یک ماینر تبدیل شود اما مطمئنا برای اینکه بتواند در این راه به موفقیت برسد باید تراشه ها و قطعات سخت افزاری مناسبی را در اختیار داشته باشد تا به این توانایی دست یاد که پازل های رمزنگاری شده را به راحتی حل کرده و به کسب درآمد برسد و بلاک های جدیدی را ایجاد کند. افراد مطلع درباره بیت کوین و میزان مصرف آن همواره به خاطر میزان مصرف انرژی بالای آن تاسف می‌خورند. به خاطر طبیعت غیر متمرکز بیت کوین، هیچ فردی نمی‌تواند مقدار دقیق انرژی الکتریکی که فرآیند ماینینگ مصرف می‌کند را حساب کند. اما می‌توان این میزان را با خروجی یک نیروگاه برابر دانست! در هر لحظه، انرژی مصرف شده می‌تواند حدود چند گیگاوات باشد.با این حال طی گزارش های رسمی در این حوزه پیش بینی می شود در حدود 70 درصد مصرف برق از انرژی های سبز تامین می شود.

بیت کوین جایگزین کارت‌های اعتباری و پول نقد می‌شود

همانطور که در جریان هستید ارزهای دیجیتالی طرفداران بسیار زیادی دارد و علاقمندان امیدواری بسیار زیادی به آن دارند و بر این عقیده اند که در سال های آینده میتوان از آن به عنوان روشی برای پرداخت پول استفاده کرد. با این وجود در حال حاضر بیت کوین برخی از ویژگی های تبدیل شدن به پول را نداشته ( به عنوان مثال هزینه کم تراکنش) اما در صورتی که این ویژگی ها تامین شود خیلی دور از ذهن نیست که این مهم محقق شود. در این مقاله به بررسی پنج نکته درباره بیت کوین پرداختیم.

برای یادگیری بیشتر در حوزه رمز ارزها و بیت کوین می توانید به این مقالات زیر مراجعه کنید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *