فیس بوک جذب استارتاپ‌ بلاک چین

به گزارش رسانه‌ی چدار (Cheddar) در ۴ فوریه (۱۵ بهمن)، شبکه‌ی اجتماعی فیس بوک در نخستین مرحله‌ی جذب علنی پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین، استارتاپ چین اسپیس (Chainspace) را جذب کرده است.فیس بوک جذب استارتاپ‌ بلاک چین را در دستور کار خود قرار داده است.

 

منابع به رسانه‌ی چدار اعلام کردند که فیس بوک در حقیقت استارتاپ چین اسپیس را استخدام کرده است! فرآیند اکتساب و یا استخدام (acquihire) بیشتر به خاطر علاقه به تیم و مهارت‌های یک شرکت بوده تا خدمات و محصولاتی که ارائه می‌دهد.

پروژه فیس بوک بلاک چین

به گفته‌ی چدار، از میان پنج محققی که بر روی وایت پیپر آکادمیک چین اسپیس کار کرده‌اند، ۴ محقق به تیم فیس بوک ملحق خواهند شد. یکی از سخنگویان فیس بوک به چادار گفته، با اینک غول رسانه‌ی اجتماعی، محققان جدیدی را استخدام کرده است اما هیچ یک از فناوری‌های مربوط به شرکت چین اسپیس را نخریده است.در حقیقت با این کار نشان داده است فیس بوک به دنبال یک پروژه بلاک چین فیس بوکی است.

طبق وبسایت چین اسپیس، این استارتاپ که به همت جمعی از محققان کالج دانشگاه لندن تاسیس شده، بر روی مشکل مقیاس‌پذیری بلاک چین به ویژه با به کارگیری متد شاردینگ بر روی قراردادهای هوشمند کار می‌کند.این پروژه در صورت تحقق می تواند راه را برای دیگر استارتاپ های مهم این صنعت یاز کند.

فیس بوک به دنبال جذب استارتاپ‌ بلاک چین

درحالی که بسیاری از طرفداران بلاک چین، این فناوری را به خاطر امنیت و بی نیاز کردن ما از اعتماد در پردازش تراکنش‌ها ستایس می‌کنند، هنوز مقیاس‌پذیری سیستم‌های پرداخت سنتی نظیر ویزا و یا پی پال را به دست نیاورده است. تعداد تراکنش‌هایی که شبکه‌ی بیت کوین در حال حاضر قادر است در یک ثانیه پردازش کند بین ۲ الی ۱۸ عدد متغیر است در حالی که ویزا قادر به پردازش ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه و پی پال ۱۱۵ تراکنش در ثانیه است.هر چه میزان تراکنش بر ثانیه شبکه بلاک چین بتواند بیشتر باشد می توان تاثیر زیادی در عملکرد ان داشته باشد

شاردینگ با استفاده از قدرت پردازش موازی چندین ماشین در شبکه کار می‌کند و در حقیقت حجم کاری مربوط به تایید تراکنش‌ها را تقسیم می‌کند. مکانیزم شاردینگ شبکه را به صورت خودکار به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کرده و یا به عبارتی بخش‌هایی که در آنها یک پروتکل اجماع در مقیاس کوچکتر اجرا می‌شود را تکه تکه (shard) می‌کند.

با پردازش موازی، شبکه قادر به پردازش صدها تراکنش در هر ثانیه در هر تکه (shard) خواهد بود و مقیاس‌پذیری فرآیندهای مبتنی بر بلاک چین به شدت افزایش خواهند یافت.

فیس بوک جذب استارتاپ‌ بلاک چین

در اواخر سال ۲۰۱۸، فیس بوک عناوین مربوط به پنج موقعیت شغلی در حوزه‌ی بلاک چین را در صفحه‌ی مربوط به مشاغل خود وارد کرد. این موقعیت‌های شغلی در سمت‌های، دو مهندس نرم‌افزار، یک دانشمند داده و یک مهندس داده در دفتر مرکزی فیس بوک در منلو پارک کالیفرنیا بوده است.

در اوایل ماه می ۲۰۱۸، دیوید مارکوس (David Marcus)، رئیس پیام‌رسان فیس بوک که از اعضای سابق هیئت مدیره صرافی و خدمات کیف پول کوین بیس نیز بوده اعلام کرد که این شرکت، گروهی برای استفاده از فناوری بلاک چین به بهترین نحو در فیس بوک تشکیل داده است. این گروه ابتدا در پلتفرم برنامه‌نویسی اسکرچ (scratch) فیس بوک، تحقیقات خود را آغاز کرده‌اند.

برای اموزش بیشتر در مورد بلاک چین و بیت کوین می توانید به مقاله اموزش بیت کوین مراجعه کنید

منبع: ARZ DIGITAL
مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان