داریک لند

راهنمای کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول

راهنمای کیف پول ارز دیجیتال: آموزش گام به گام

از این که یک روز صبح از خواب بیدار شوید و ببینید تمام تلاش شما برای دور نگاه داشتن دست هکر ها از کیف پول شما بی نتیجه بوده است و موجودی شما در عرض چند لحظه به یک ادرس دیگر منتقل شده استباید همیشه نگران باشید. در این مقاله به بررسی انواع مختلف کیف پول ارزهای دیجیتال و کاربردها و امنیت کیف پول ارزهای دیجیتال می پردازیم.با ما همراه باشید

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول ارز دیجیتال، یک برنامه نرم‌افزاری است که کلیدهای خصوصی و عمومی را ذخیره می‌کند و با زنجیره بلوکی مختلف تعامل دارد تا کاربران بتوانند ارز دیجیتال بفرستند و دریافت کنند و تراز خود را تحت نظر داشته باشند. اگر می‌خواهید از بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری استفاده کنید، باید یک کیف پول دیجیتال داشته باشید.

 

کیف پول ارز دیجیتال چگونه کار می کنند؟

میلیون ها نفر از کیف پول ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، اما سو تفاهم قابل‌توجهی در مورد نحوه کار آن‌ها وجود دارد. بر خلاف کیف پول های سنتی، کیف پول دیجیتال، ارز ذخیره نمی‌کند. در حقیقت، ارزهای دیجیتال در هیچ مکان واحدی ذخیره نمی‌شوند و یا در هیچ جای فیزیکی وجود ندارند. تمام چیزی که وجود دارد رکوردهای معاملات ذخیره‌شده در زنجیره بلوکی است.

کیف پول های ارزهای دیجیتال برنامه‌های نرم‌افزاری هستند که کلیدهای عمومی و خصوصی شما را ذخیره می‌کنند و با زنجیره های بلوکی مختلف ارتباط برقرار می‌کنند تا کاربران بتوانند تراز خود را کنترل کنند، پول ارسال کنند و عملیات‌های دیگری انجام دهند. زمانی که فردی برای شما بیت کوین یا هر نوع پول دیجیتالی دیگر می‌فرستد، آن‌ها در اصل مالکیت سکه‌ها را به آدرس کیف پول شما امضا می‌کنند. برای اینکه بتوانید این سکه‌ها را خرج کنید و وجوه را آزاد کنید، کلید خصوصی ذخیره‌شده در کیف پول باید منطبق با آدرس عمومی باشد که ارز به آن اختصاص‌داده شده‌است. اگر کلیدهای عمومی و خصوصی مطابقت داشته باشند، تعادل در کیف پول دیجیتال شما افزایش خواهد یافت و فرستنده بر این اساس کاهش خواهد یافت. هیچ صرافی واقعی از سکه‌های واقعی وجود ندارد. تراکنش صرفا با سابقه تراکنش روی زنجیره بلوکی و تغییر در کیف پول ارزهای دیجیتال شما انجام می‌شود.

انواع مختلف کیف پول های ارزهای دیجیتال کدامند؟

انواع مختلفی از کیف پول وجود دارند که راه‌های مختلفی برای ذخیره و دسترسی به ارز دیجیتال شما فراهم می‌کنند. کیف پول ها را می توان به سه دسته متمایز تقسیم کرد: نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و کاغذی. کیف پول نرم‌افزاری می‌تواند رومیزی، موبایلی یا اینترنتی باشد.

چیزی بیش از این است که ساخت یک معامله آسان است. کاربران به سادگی دستگاه خود را به هر رایانه یا دستگاه فعال اینترنت متصل می‌کنند، یک پین کد وارد می‌کنند، ارز می‌فرستند و تایید می‌کنند. کیف پول سخت‌افزاری امکان انجام این کار را فراهم می‌کند، در حالی که پول شما را از خطر دور نگه می‌دارد.

آیا کیف پول ارز دیجیتال امن هستند؟

کیف پول ها در درجات مختلفی ایمن هستند. سطح امنیت به نوع کیف مورد استفاده شما (رومیزی، موبایلی، آنلاین، کاغذی، سخت‌افزاری) و تامین‌کننده سرویس بستگی دارد. یک سرور وب یک محیط ذاتا پر ریسک برای نگه داشتن پول تان در مقایسه با آفلاین است. کیف پول آنلاین می‌تواند کاربران را در معرض آسیب‌های احتمالی در پلت فرم کیف پول قرار دهد که توسط هکرها برای دزدیدن پول تان مورد سو استفاده قرار می‌گیرد. از طرف دیگر، کیف پول آفلاین را نمی توان هک کرد، زیرا آن‌ها به یک شبکه آنلاین متصل نیستند و برای امنیت به یک شخص ثالث تکیه نمی‌کنند.

هر چند که ثابت شده است که کیف پول های آنلاین، مستعد حملات هک هستند، اقدامات احتیاطی امنیتی ضروری باید پس از استفاده از هر کیف پول اجرا شوند. به یاد داشته باشید که مهم نیست از کدام کیف پول استفاده می‌کنید، از دست دادن کلیدهای خصوصی تان باعث می‌شود که شما پول خود را از دست بدهید. به طور مشابه، اگر کیف پول شما هک شود، یا پول تان را به یک  کلاه بردار بفرستید، هیچ راهی برای بازپس گیری پول از دست رفته یا معکوس کردن تراکنش وجود ندارد. باید احتیاط کنید و خیلی مراقب باشید.

 

ارز چندگانه یا استفاده واحد؟

اگر چه بیت کوین بسیار معروف و محبوب است، صدها ارز دیجیتال جدید (که به آن آلت کوین ها نیز گفته می شود)، هر یک با اکو سیستم‌ها و زیرساخت متمایز، پدیدار شده‌اند. اگر به استفاده از ارزهای دیجیتال متنوع علاقه‌مند هستید، خبر خوب این است که نیازی نیست یک کیف پول جداگانه برای هر واحد پول تنظیم کنید. به جای استفاده از کیف پول ارزهای دیجیتال که از یک ارز واحد پشتیبانی می‌کند، ممکن است برای راه‌اندازی یک کیف پول چند ارزی که شما را قادر به استفاده از چندین واحد پول از یک کیف پول مشابه می‌سازد، راحت‌تر باشد.

آیا هزینه های تراکنش وجود دارد؟

پاسخ مستقیمی در اینجا وجود ندارد.

به طور کلی، هزینه‌های معاملاتی جز کوچکی از هزینه‌های بانکی سنتی هستند. گاهی اوقات برای انواع خاصی از تراکنش ها به استخراج گران شبکه به عنوان یک هزینه پردازش نیاز است، در حالی که برخی تراکنش ها هیچ هزینه‌ای ندارند. همچنین می‌توانید هزینه خود را تنظیم کنید. به عنوان یک راهنما، حجم معاملات میانه ۲۲۶ بایت منجر به هزینه 18.080ساتوشی یا ۰.۱۲. دلار خواهد شد. در برخی موارد، اگر هزینه کم را تعیین کنید، تراکنش شما ممکن است اولویت پایینی داشته باشد و شما ممکن است مجبور باشید ساعت‌ها یا حتی روزها برای تراکنش ها صبر کنید تا تایید شود. اگر نیاز دارید که تراکنش تان کامل شود و فورا تایید شود، ممکن است به افزایش میزان تمایل خود برای پرداخت نیاز داشته باشید. صرف‌نظر از چیزی که از آن استفاده می‌کنید، هزینه‌های معامله چیزی نیستند که شما باید در مورد آن نگران باشید. شما یا هزینه تراکنش بسیار کمی را پرداخت می‌کنید، کارمزد خود را انتخاب می‌کنید و یا هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی کنید. یک بهبود قطعی از گذشته!

 

آیا کیف پول های ارزهای دیجیتال ناشناس هستند؟

یه جورایی، اما نه واقعا. کیف پول ها  ناشناس هستند. در حالی که کیف پول به هویت واقعی یک کاربر بسته نمی‌شود، تمام تراکنش ها به صورت عمومی و برای همیشه در زنجیره بلوکی ذخیره می‌شوند.    نام تان یا آدرس خیابان شخصی آنجا نخواهد بود اما اطلاعاتی مانند آدرس کیف پولتان می‌تواند به چند روش در هویت شما ردیابی شود. در حالی که تلاش‌هایی در دست انجام است تا ناشناس بودن و دستیابی به حریم خصوصی آسان‌تر شود، جنبه‌های منفی آشکاری برای گمنامی کامل وجود دارد. پروژه دارک والت را بررسی کنید که به دنبال حفظ حریم خصوصی و گمنامی از طریق آدرس‌های پنهانی و مخلوط کردن سکه است.

 

کدام کیف پول ارز دیجیتال بهتر است؟

یک لیست در حال رشد از گزینه‌ها وجود دارد. با این حال قبل از برداشتن یک کیف پول، باید در نظر بگیرید که چطور می‌خواهید از آن استفاده کنید.

کیف پول اتمیک

کیف پول اتمیک، یک راه‌حل آزاد چند دارایی برای نگهداری ایمن و مدیریت بیت کوین، اتریوم، استلار، ریپل، لایت کوین و بیش از ۳۰۰ سکه و توکن دیگر است. دارایی‌ها و ویژگی‌های ارزهای دیجیتال به طور مرتب به روز می‌شوند. کلیدهای خصوصی به طور ایمن در دستگاه کاربر رمزنگاری شده‌اند، بنابراین یکی از آن‌ها کنترل کامل بر روی بودجه های آن‌ها دارد. برنامه رومیزی برای ویندوز، مک OS، اوبونتو، دبیان و فدورا در دسترس است. نسخه‌های آلفا خصوصی از اندروید و IOS برنامه‌های تلفن همراه در اکتبر سال ۲۰۱۸ منتشر خواهند شد. کیف پول اتمیک، یک ذخیره سازی ارزهای دیجیتال بدون محافظ با یک رابط صاف و جامع است. این کیف از انرژی اتمی پشتیبانی می‌کند و یک ویژگی نوین است که به کاربران کمک می‌کند هزینه‌ها را کاهش دهند. همچنین کیف پول اتمیک به کاربران این امکان را می‌دهد که ارزهای دیجیتال را با دلار آمریکا و یورو خریداری کنند و دارایی‌هایشان را در بهترین نرخ از طریق Changelly یا ShapeShift معامله کنند.

کیف پول بیت کوین برد والت

برد والت، یک کیف پول دیجیتال موبایلی بیت کوین است که ارسال بیت کوین ها را همانند ارسال یک ایمیل آسان می‌کند. این کیف پول را می توان از فروشگاه اپل یا گوگل پلی دانلود کرد. برد والت یک مشتری مستقل را ارایه می‌دهد، بنابراین هیچ کارگزاری برای استفاده در زمان ارسال یا دریافت بیت کوین وجود ندارد. این بدان معناست که کاربران می‌توانند به پول خود دسترسی داشته باشند و در تمام اوقات کنترل کامل وجوه خود را در دست داشته باشند. به طور کلی، رابط واضح کیف پول والت، طراحی سبک و تعهد برای بهبود مداوم امنیت، استفاده ایمن، سریع هم برای استفاده مبتدیان و هم با تجربه ها به طور یک‌سان، ایجاد می‌کند.

کیف پول بیت کوین میسیلیوم

کاربران پیشرفته در جستجوی یک کیف پول دیجیتال موبایلی، مانند میسیلیوم هستند. کیف پول موبایلی میسیلیوم به کاربران آیفون و اندروید اجازه می‌دهد تا بیت کوین ها را ارسال و دریافت کنند و کنترل کامل بر روی بیت کوین ها داشته باشند. هیچ شخص ثالثی نمی‌تواند پولتان را منجمد کند! با وجود امنیت سطح شرکت نسبت به بسیاری از برنامه‌ها و ویژگی‌هایی چون ذخیره‌سازی سرد و بک آپ ها از PDF، یک اسکنر کد QR، یک بازار تجاری محلی و چت امن در میان دیگران، می‌توانید درک کنید که چرا میسیلیوم به عنوان یکی از بهترین کیف پول ها در بازار شناخته شده‌است.

کیف پول اکسودوس

اکسودوس یک کیف دیجیتال نسبتا جدید و ناشناخته است که در حال حاضر تنها به شکل رومیزی موجود است. آن به ذخیره‌سازی و تجارت بیت کوین، اتریوم، لایت کوین ها، دوج کوین ها و دش از طریق یک رابط بسیار ساده برای استفاده، کمک می‌کند. اکسودوس همچنین راهنمای بسیار ساده‌ای برای پشتیبانی از کیف پول شما ارائه می‌دهد. یکی از چیزهای بزرگ درباره اکسودوس این است که آن صرافی shapeshift را دارد که به کاربران اجازه می‌دهد تا آلت کوین ها را برای بیت کوین ها و بالعکس، بدون ترک کیف پول انجام دهند.

مزایا:  حفظ حریم خصوصی و امنیت خوب، بصری، آسان برای استفاده، تجارت در کیف پول، پشتیبانی از ارزهای مختلف، متن باز، رایگان است.

معایب: کیف پول داغ، بدون اپلیکیشن موبایلی یا رابط وبی

کیف پول بیت کوین کوپی

کوپی که توسط بیت پی ساخته شده‌است، یکی از بهترین کیف‌ پول های دیجیتال در بازار است. اگر به دنبال راحتی هستید، کوپی به راحتی از طریق یک رابط کاربرپسند روی دسکتاپ، موبایل یا اینترنت قابل‌دسترسی است. یکی از بهترین چیزها در مورد کوپی این است که این یک کیف پول چند امضا است، بنابراین دوستان یا شرکای کسب‌وکار می‌توانند سرمایه خود را تقسیم کنند. به طور کلی، کوپی چیزی برای همه دارد. این به اندازه کافی برای کاربران سطح ورودی ساده است اما دارای ویژگی‌های دیگری است که بازیکنان باتجربه را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

مزایا: حریم خصوصی و امنیت خوب، معاملات چند امضا، پلت فرم‌ها و دستگاه های چندگانه، ذخیره‌سازی چندگانه کیف پول، متن‌باز، رایگان.

معایب: می‌تواند بدون پاسخ دادن به پشتیبانی محدود کاربر عمل کند.

کیف پول جکس

جاکس یک کیف پول چند ارزی برای ارزهای اتریوم، اتر کلاسیک، دش، DAO، لایت کوین، REP، زی کش، روت استاک و دارای رابط کاربری است. جاکس برای ارائه تجربه بیت کوین و اتریوم طراحی شده‌است. این برنامه در انواع مختلفی از دستگاه‌ها (ویندوز، لینوکس، کروم، فایرفاکس، OSX، اندروید، آی او اس) قابل‌دسترسی است و با وب سایت‌هایی از طریق مرورگرهای فایرفاکس و کروم ارتباط دارد. جاکس، اجازه تبدیل کیف پول بین بیت کوین، اتریوم و DAO را از طریق Shapeshift و واردات کیف پول های کاغذی اتریوم می‌دهد. با مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و ادغام مداوم ارزهای جدید، جاکس گزینه بسیار خوبی برای کسانی است که به یک کیف پول چند ارزی نیاز دارند.

مزایا: حریم خصوصی و امنیت خوب، چند ارزی، کیف پول مرتبط با پایگاه‌های چندگانه، پشتیبانی بسیار خوب برای کاربر، کاربر پسند، رایگان.

معایب: کد متن باز نیست، می‌تواند کند بارگذاری شود.

کیف پول آرموری

آرموری یک کیف پول رومیزی متن‌باز بیت کوین برای کاربران با تجربه ای است که روی امنیت تمرکز می‌کنند. برخی از ویژگی‌های آرموری عبارتند از ذخیره‌سازی سرد، تراکنش های چند امضا، یک بازه زمانی قابل چاپ، رابط کیف پول های چندگانه، رمزگذاری کیف پول مقاوم در برابر GPU، وارد کردن کلید و … . اگرچه آرموری کمی طول می‌کشد تا درک شود و از پتانسیل کامل آن استفاده کند، این یک گزینه عالی برای افرادی است که به دنبال حفظ امنیت وجوه خود هستند.

مزایا: حریم خصوصی خوب، ویژگی‌های امنیتی عالی، گزینه‌های چند امضایی، گزینه‌های ذخیره سازی سرد، رایگان.

معایب: تنها از طریق کلاینت رومیزی در دسترس است نه برای مبتدیان.

کیف پول ترزر

ترزر یک کیف پول سخت‌افزاری برای بیت کوین است که برای ذخیره مقادیر زیاد بیت کوین ایده‌آل است. ترزر را نمی توان با بدافزار خراب کرد و هرگز کلیدهای خصوصی خود را افشا نمی‌کند که آن را به اندازه نگه داشتن پول کاغذی سنتی ایمن می‌سازد. ترزر متن باز و شفاف است و همه تصمیمات فنی از مشاوره اجتماعی گسترده‌تر بهره‌مند می‌شوند. استفاده از آن آسان است، دارای یک رابط شهودی است. یکی از جنبه‌های منفی کیف پول ترزر این است که باید با شما باشد تا بتوانید بیت کوین ها را ارسال کنید. بنابراین بهترین کار را برای سرمایه گذاران و یا افرادی که می‌خواهند مقادیر زیادی از بیت کوین را به شدت ایمن نگه دارند، فراهم می‌کند.

مزایا: امنیت و حریم خصوصی خوب، ذخیره‌سازی سرد، استفاده از یک رابط وبی، متن‌باز، کاربرپسند.

معایب: 99 دلار هزینه دارد، باید دستگاهی برای ارسال بیت کوین داشته باشید.

کیف پول لجر نانو

کیف پول لجر نانو، یک کیف پول نرم افزاری چند منظوره برای کاربران بیت کوین است که هدف از آن حذف تعدادی از بردارهای حمله از طریق استفاده از یک لایه امنیتی ثانویه است. این توصیف با تکنولوژی به معنای میانگین مصرف کنندگان نیست، با این حال، به همین دلیل است که می‌خواهم آن را در زبان ساده توضیح دهم. از لحاظ سخت‌افزاری، کیف پول لجر نانو یک دستگاه USB فشرده براساس کارت هوشمند است. تقریبا به اندازه یک فلش درایو کوچک است، یعنی اندازه (۳۹x  ۱۳ x  4 میلی متر (، وزن 5.9 گرم.

مزایا:

معایب:

کیف پول گرین آدرس

گرین آدرس، یک کیف پول بیت کوین کاربرپسند است که انتخاب خوبی برای مبتدیان است گرین آدرس از طریق دسکتاپ، اینترنت یا تلفن همراه با برنامه‌های موجود برای کروم، آی او اس و آندروید در دسترس است. ویژگی‌ها شامل آدرس‌های چند عاملی، احراز هویت های دو عاملی برای افزایش امنیت، کیف پول کاغذی و تایید تراکنش فوری است. یک عیب این است که گرین آدرس برای تایید تمام پرداخت‌ها مورد نیاز است، بنابراین شما کنترل کامل مخارج خود را ندارید.

 کیف پول بلاک چین دات اینفو

زنجیره بلوکی یکی از محبوب‌ترین کیف‌های پول بیت کوین است. دسترسی به این کیف را می توان از هر مرورگر یا گوشی هوشمند انجام داد.

Blockchain.info دو لایه اضافی دیگر فراهم می‌کند. برای نسخه مرورگر، کاربران می‌توانند اعتبار دو عاملی را فعال کنند، در حالی که کاربران تلفن همراه می‌توانند هر بار که درخواست کیف باز می‌شود یک الزام برای پین کد را فعال کنند. اگرچه کیف پول شما به صورت آنلاین ذخیره خواهد شد و تمام تراکنش ها باید از طریق سرورهای شرکت انجام شوند، Blockchain.info به کلیدهای خصوصی شما دسترسی ندارد. به طور کلی، این یک شرکت معروف است که در سراسر جامعه بیت کوین مورد اعتماد است و برای نگه داشتن پول تان از یک کیف پول جامد استفاده می‌کند.

مزایا: امنیت خوب، به راحتی از رابط موبایل و وب قابل استفاده است، یک شرکت قابل‌اعتماد و معروف، رایگان.

معایب: کیف پول داغ، حریم خصوصی ضعیف، اعتماد افراد ثالث مورد نیاز است.

 

 

 

خروج از نسخه موبایل