بیت کوین چیست

بیت کوین چیست – آموزش صفر تا صد بیت کوین

بیت کوین چیست

بیت کوین چیست و آیا بیت کوین می تواند اولین تجربه موفق ما در مورد یک مفهوم دیجیتالی ارزشمند باشد که کم یاب هم است.با ما همراه باشید در این مقاله جامع سعی می شود موارد کاربردی و فنی بیت کوین را توضیح دهیم.راستی اول این مقاله هم این را به شما بگوییم الان که شما در حال خواندن این مقاله هستید این انتظار را داریم که شما کمی تا قسمتی با بیت کوین آشنا باشید و نخواهیم بدهیات را برای شما توضیح دهیم

بیت کوین چیست

خیلی خلاصه بخواهیم حواب شما را داده باشیم بیت کوین نوعی پول دیجیتال هست و همانطور که شما می توانید از پول برای حفط ارزش و یا خرید اجناس استفاده کنید با بیت کوین هم می توانید خب این تا اینجای کار.یعنی اگر شما با مراجعه به بانک و استفاده از کارت بانکی خود می توانید از کارت بانکی خود پول برداشت کنید با بیت کوین هم این قضیه ساده است و تاکنون ۶۰۰۰ دستگاه ATM هم در سراسر دنیا نصب است.آمار تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین را می توانید از این سایت در بیاورید.

بیتکوین و بلاک چین

بیت کوین اولین تجربه عملی استفاده از بلاک چین است و آن هم چه تجربه موفق عملی از آن. در حال حاضر هم خیلی از افرادی که بلاک چین تدریس می کنند اول به سراغ بیت کوین می روندو بیت کوین تدریس می کنند.البته همانطور که بیت کوین دارد مسیر پیشرفت را طی می کند بلاک چین هم در حال پیشرفت است و انواع و اقسامی به خود دیده است از بلاک چین عمومی که نمونه معروف آن بیت کوین است تا بلاک چین خصوصی.سری به مقاله بلاک چین چیست بزنید برای اطلاعات بیشتر

این مقاله را هم مطالعه کنید
کتاب آموزش بیت کوین

بیت کوین و حذف بانک

می توان نقطه قوت بیت کوین را حذف بانک به عنوان یک نهاد مرکزی دانست. در حقیقت بیت کوین با استفاده از تکنولوژی بلاک چین که در یک مقاله مفصل نسبت به آن نوشته ایم توانسته است به عنوان اولین تجربه حذف نهاد مرکزی در یک مفهوم دیجیتالی باشد.این کار واقعا یک انقلاب است.اینکه هیچ شخص و یا یک نهاد مرکزی این ارز دیجیتال را کنترل نمی کند.

بیت کوین و غیرقابل بودن ردیابی آن

آیا بیت کوین غیر قابل ردیابی است؟ این سوال را می شود به جور جواب داد.جواب عامیانه این است که بیت کوین غیر قابل ردیابی است و یک کاربر می تواند با ساخت یک کیف پول بدون اهراز هویتی خود بتواند بیت کوین را انتقال دهد اما خب این نگاه برای یک کابر عادی درست است و این نتقل و انتقال به راحتی قابل ردیابی است پس این تا این جای قضیه.البته این که چه کاری باید انجام دهیم تا بیت کوین تا جای ممکن عیر قابل رد یابی باشد جز موضوعات لبه علم بیت کوین است کیف پول های هم برای این کار امده است و تکنیک های هم برای آن عملی شده در بخش کیف پول به آن اشاره می کنیم. کیف پول ساتوشی را می توان جز پیشتازان این امر دانست.سعی می شود در مقاله ای هم به آن شاره کرد.

تورم و چاپ بیت کوین

یکی دیگر از حسن های بیت کوین که آن را از دیگر ارزهای دیجیتال جداکرده است موضوع چاپ بیت کوین و یا همان تعداد بیت کوین های در گردش است.در مقاله معرفی بیت کوین در اکتبر ۲۰۰۸ که توسط ساتوشی ناکاموتو ارایه شد به این موضوع اشاره شد که تعداد کل بیت کوین ها ۲۱ میلیون خواهد بود.این که چرا عدد ۲۱ میلیون انتخاب شده است ناکنون حواب قانع کننده ای برای آن نداریم اما یک استدلال بر این اصل استوار است که در زمان معرفی بیت کوین تعداد کل پول های در گردش ۲۱ تریلیون دلار بوده است و ساتوشی با در نظر گرفتن این که کل این سرمایه اگر وارد بیت کوین شود قیمت بیت کوین به یک میلوین دلار خواهد رسید و برای خرج کردن آن واحد ساتوشی را معرفی کرد که یک میلیونیوم بیت کوین است و  و مقدار آن در ضورت رسیدن بیت کوین به یک میلیون دلار یک سنت خواهد بود.

این مقاله را هم مطالعه کنید
بیت کوین چیست قسمت سوم

سازنده بیت کوین چه کسی است

این سوال از یکی از پر تکرارترین سوال هایی است که در سمینارها  و همایش ها پرسیده می شود.سازنده بیت کوین کیست و چه نفعی از بیت کوین می برد که بیت کوین را ایجاد کرده است.این که ساتوشی چه سودی از بیت کوین می برده است که حداقل از یک جنبه اش مشخص است و این که در حال حاضر و با فرض در اختیار داشتن تعداد یک میلیون بیت کوینی که در سال های ابتدایی توسط این شخص استخراج شده است اون اکنون یک میلیاردر خودساخته است.

پشتوانه بیت کوین چیست

این هم سوال پرتکراری است که پستوانه بیت کوین چیست و بیت کوین پشتوانه ندارد.به راستی اگر صبح از خواب بلند شدیم و دیدیم که بیت کوین دیگر نیست چه کار کنیم و این که بیت کوین دارای حباب است چون قیمت مشخصی ندارد و یا به اصطلاح اهل فن کف قیمت بیت کوین چقدر است.جواب این سوال اخر که کف قیمت بیت کوین چقدر است که به طور مفصل و در بخش آموزش استخراج بیت کوین در همین مقاله توضیح می دهیم. اما جواب سوال اول این که بیت کوین نیازی به پشتوانه ندارد تا زمانی که کد آن به درستی کار کند و دراز مسیر خود تغییر جهت ندهدو پشتوانه بیت کوین مردمی هستند که به آن اعتماد دارند. تاز مانی که بیت کوین غیر متمرکز است و مهم تر آن که تعداد بیت کوین ها ۲۱ میلیون خواهد بود و تقلبی در آن دیده نمی شود پس به آن اعتماد کنید.

این مقاله را هم مطالعه کنید
چگونه کلید خصوصی کیف پول را بازیابی کنیم

شخصیت بیت کوین چگونه است؟

بیت کوین دارای شخصیت است. این را از ما بپذیرید و این آقا یا خانم بیت کوین داستان ما تاریخ تولد هم دارد بعدا در مورد این تاریخ تولد و این که چرا مهم است با شما صحبت خواهیم کرد. اما بدانید اولین بیت کوین در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹ متولد شد.و این تاریخ می تواند در نوعی تحلیل که به آن تحلیل نجومی می گوییم اثرگذار باشد.فعلابیخیال این بحث می شویم تا به وقت آن

چگونه در بیت کوین سرمایه گذاری کنم

اول از همه با شما کمی رو راست باشیم.اینکه شما در بیت کوین سرمایه گذاری کنید و یا نکنید برای ما درآمدی ندارد و بیت کوین یک شبکه هرمی نیست که شما با خرید بیت کوین موجب سود ما شوید.پس سرمایه گذاری در بیت کوین یک موضوع کاملا شخصی است. اما به ذکر یک نکته فقط بسنده می کنیم که تعدا بیت کوین ها ۲۱ میلیون بیشتر نخواهد بود و تا کنون بیش از ۱۸ میلیون بیت کوین استخراج شده است و تا سال ۲۰۲۸ این عدد به ۲۰ میلیون ۵۰۰ هزار بیت کوین استخراج شده می رسد.یعنی تا ۱۰ سال دیگر فقط ۵۰۰ هزار بیت کوین قابل استخراج می ماند و اخرین بیت کوین هم سال ۲۱۴۰ استخراح خواهد شد.این شما و سال های پیش رو و ۵۰۰ هزار بیت کوین باقی مانده

 

 

 

 

 

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

admin

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید