داریک لند

بهترین کیف پول های اتریوم 2019

بهترین کیف پول های اتریوم 2019

در این مقاله، ما قرار است 7 تا از بهترین کیف پول های سال ۲۰۱۹ اتریوم را مورد بررسی قرار دهیم. در این فهرست، ما با ترکیبی از کیف پول های سخت‌افزاری، رومیزی، موبایلی و کاغذی سروکار داریم.

اتریوم، یکی از مهم‌ترین پروژه‌ها در فضای ارزهای دیجیتال است. تفکر خلاقانه بوترین یک اینترنت غیر متمرکز ایجاد می‌کند که در آن توسعه دهندگان از سراسر دنیا می‌توانند dAppهای خود را توسعه دهند. برای تقویت این پلت فرم، اتریوم خود را با استفاده از توکن های بومی اتر (ETH) تغذیه می‌کند.

اتر مانند بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، از کلیدهای عمومی برای معاملات به جای حساب بانکی استفاده می‌کنند. دستگاه / نرم‌افزاری که هر دو کلید سخت افزاری و نرم افزاری را ذخیره می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که اتر را ارسال و دریافت کنید، کیف پول اتریوم نامیده می‌شود.

7 تا از بهترین کیف پول های اتریوم

کیف پول لجر نانو اس

لجر نانو اس، یک کیف پول سخت افزاری کاربردی است که توسط شرکت فرانسوی لجر، توسعه داده می‌شود. کیف پول سخت‌افزاری نوعی کیف پول ارزهای دیجیتال است که در آن شما می‌توانید کلیدهای خصوصی خود را در یک دستگاه فیزیکی ایمن ذخیره کنید. در مرکز نوآوری لجر، یک سیستم‌عامل متمایز به نام BOLOS قرار دارد که آن‌ها را با یک چیپ ایمن برای کیف پولشان ادغام می‌کنند.

ارزهای دیجیتالی که در کیف پول ذخیره می شوند، به صورت آفلاین ذخیره می شوند، بنابراین آن‌ها نمی‌توانند هک شوند. اگر شما در کدگذاری و جزئیات تکنیکی به خوبی تبحر ندارید، کیف پول سخت‌افزار راهی خوب برای ذخیره اکثریت ارزهای دیجیتال است.

سخت‌افزار، کیف پول لجر نانو یک دستگاه USB فشرده براساس کارت هوشمند است. تقریبا اندازه یک درایو فلاش کوچک است، یعنی 39 x  13 x  4 میلی متر (1.53 x 0.51 x 0.16 اینچ)  و وزن آن 5.9 گرم است.

بسته لجر نانو اس

لجر نانو اس در یک بسته کوچک تمیز قرار می‌گیرد که شامل موارد زیر است:

فعال کردن لجر نانو اس

برای فعال کردن لجر نانو اس، باید آن را از طریق کابل یو اس بی به کامپیوتر متصل کنید. زمانی که گزینه ایجاد یک کیف پول جدید را انتخاب می‌کنید، باید پین کد را تایید کنید. شما باید پین کد را به خاطر داشته باشید زیرا باید هر بار که نانو اس تان را به متصل می‌کنید، آن را به یاد داشته باشید.

زمانی که بسته را باز کردید، یک تکه کاغذ می‌بینید که شبیه این است:

این ۲۴ کلمه، کلید خصوصی شماست. شما باید کلمات خودتان را به همان ترتیبی که به شما داده می‌شود، یادداشت کنید. در صورتی که پین کدتان را فراموش کرده‌اید تا کیف پول خود را پیدا کنید، از شما سوالاتی مانند سوالات زیر پرسیده می شود:

” کلمه هفدهم را در برگه بازیابی خود وارد کنید.”

رمز ارز هایی که لجر نانو اس آن ها را پشتیبانی می کند

طبق وب سایت “لجر“، لجر نانو اس از ۱۱۸۴ سکه پشتیبانی می‌کند.

اینها شامل بیشتر ارزهای دیجیتال اصلی مثل:

مزایا و معایب لجر نانو اس

در این قسمت به مزایا و معایب کیف پول لجر می پردازیم.

مزایا:
معایب

کیف پول ترزر

ترزر، اولین کیف قانونی سخت افزاری بیت کوین بود. کیف پول توسط ساتوشی لبز ساخته شد و واقعا پیشگام بود. با صفحه نمایش OLED، به اندازه یک ماشین‌حساب کوچک دیده می شود. شما می‌توانید از کیف پول ترزر با دستگاه‌های آندروید و با برنامه‌هایی مانند کیف پول ترزر، ماسلیوم و مالتی بیت اچ دی استفاده کنید. ترزر یک محیط جداگانه را برای امضای تراکنش های آفلاین ایجاد می کند. ترزر، خطر کشف کلید خصوصی را به حداقل می‌رساند، حتی اگر کامپیوتر توسط بدافزار آلوده شود.

هر کیف پول ترزر، دارای پین است است که کیف پول شما را ترک نمی‌کند. این ویژگی ساده می‌تواند اطمینان حاصل کند که حتی اگر کامپیوتر که کیف پول استفاده می‌کند به خطر بیافتد، پین کد شما به سرقت نخواهد رفت. سیستم پین در ترزر دارای یک سیستم داخلی است که از تلاش‌های بی رحمانه جلوگیری می‌کند. بعد از هر حدس نادرست، زمان انتظار بین حدس‌ها توسط دو قدرت نشان داده می‌شود. به وجود آوردن ۳۰ حدس، ۱۷ سال طول خواهد کشید.

کل کیف پول با ۲۴ کلمه تولید شده در زمان راه‌اندازی پشتیبانی می‌شود. 24 کلمه اصلی Seed با استفاده از RNG  (مولد شماره تصادفی) از دستگاه و کامپیوتر ایجاد می‌شود. Seed به صورت برون‌خط ایجاد می‌شود و روی صفحه کیف پول نمایش داده می‌شود که تضمین می‌کند که این Seed هرگز روی یک دستگاه متصل به اینترنت قرار ندارد. اگر کیف پول ترزر را از دست بدهید، می‌توانید به سادگی آن را با Seed 24 کلمه ای و کلمه عبور به دست آورید.

کار کردن با ترزر

پس از برقراری ارتباط با رابط انتخاب‌شده تان، این را در لپ‌تاپ خود خواهید دید:

شما باید پین کد را وارد کنید که هر بار به طور تصادفی توسط کیف پول شما تولید می‌شود و روی صفحه نمایش کیف پولتان مثل این نمایش داده می‌شود:

این عدد به طور تصادفی برای هر تراکنش ایجاد خواهد شد. این یک لایه اضافی از امنیت را به ارز دیجیتالتان می‌دهد. در صورتی که در کامپیوتر خود کی لاگرهایی دارید که فعالیت‌هایتان را برای مقاصد مخرب ثبت می‌کنند، قادر نخواهند بود به کیف پول شما دسترسی پیدا کنند، چون پین تغییر می‌کند.

بعد از این که در پین کد خود قرار دادید، باید گذرواژه خود را که فقط خودتان از آن آگاهی دارید، قرار دهید. زمانی که این کار را انجام می‌دهید، دسترسی کامل به کیف پول خود را به دست خواهید آورد و می‌توانید هر وقت دلتان خواست، پول دریافت / ارسال کنید. اگر شما یک پول ارسال می‌کنید، ترزر شما با نشان دادن این پیغام روی صفحه خود، تاییدتان را درخواست خواهد کرد:

شما می‌توانید تراکنش ها را لغو یا رد کنید.

ارزهای دیحیتالی که ترزر از آن ها پشتیبانی می کند

همانند وب سایت ترزر، آن‌ها از ۱۰۶۴ ارز دیجیتال حمایت می‌کنند. این شامل موارد زیر هستند:

مزایا و معایب ترزر

در اینجا به بررسی مزایا و معایب کیف پول ترزر می پردازیم

مزایا
معایب

کیف پول متا ماسک

متا ماسک، به کاربران خود یک نرم‌افزار می‌دهد که نه تنها به آن‌ها اجازه خدمات‌رسانی به اتر و دیگر دارایی های ERC – 20 را می‌دهد بلکه به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با Dappهای اتریوم، تعامل داشته باشند. بهترین قسمت، آن‌ها می‌توانند این کار را درست در مرورگر خود انجام دهند. متا ماسک، می‌تواند به راحتی به عنوان یک پسوند گوگل کروم یا مرورگرهای فایرفاکس نصب شوند. انجام این کار نسبتا آسان است.

هنگامی که این برنامه را نصب کردید، یک کیف پول اتریوم دارید که درست داخل مرورگر شما ساخته‌شده، که می‌تواند همه توکن های ERC – 20 را نیز ذخیره کند. برای توسعه دهندگان، متا ماسک می‌تواند با شبکه‌های آزمایشی مختلف اتریوم تعامل داشته باشند، بنابراین می‌تواند یک ابزار مفید باشد.

متا ماسک و سادگی                                                                                                   

یکی از مهم‌ترین عوامل در پذیرش جریان اصلی برنامه‌های غیر متمرکز در آینده،سادگی کار با ان است است. پس، منظور از سادگی چیست؟

بیایید یک مثال بزنیم.

زمانی که می‌خواهید از یک اتومبیل استفاده کنید، کلید را می چرخانید و استارت می زنید، درست است؟ لازم نیست نگران این باشید که چطور سوخت مشتعل می‌شود و چگونه موتور روشن می‌شود. همچنین لازم نیست نگران این باشید که موتور چگونه با بقیه قطعات اتومبیل در تعامل است تا آن را اجرا کند. تنها چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که زمانی که کلید را می‌چرخانید، خودرو روشن خواهد شد.”

هنگامی که این کار به اتریوم و برنامه‌های غیر متمرکز مربوط می‌شود، استفاده از آن‌ها باید به راحتی چرخاندن کلید باشد. اگر استفاده از آن‌ها پیچیده باشد، کاربران اصلی به سادگی از آن‌ها دوری خواهند کرد. در اینجا متا ماسک، نقش مهمی در ارائه سادگی و کم کردن موانع برای ورود، به روش زیر ایفا می‌کند:

راه اندازی متا ماسک

راه‌اندازی متا ماسک بسیار ساده است. بیایید مراحل را ببینیم. اول از همه، شما باید به اینجا بروید و ضمیمه کروم را اضافه کنید.

پس از اتصال متا ماسک به مرورگرتان، باید کیف پول خود را برای نگه داشتن ارزهای دیجیتال، ایجاد کنید. برای انجام این کار، روی لوگوی متا ماسک در گوشه سمت راست بالای مرورگر کروم کلیک کنید. در ادامه باید با دسته‌ای از شرایط موافقت کنید.

پس از آن، باید یک گذرواژه وارد کنید و کیف پول خود را با کلیک روی “ایجاد” ایجاد کنید. حالا یک مجموعه از 12 کلمه Seed را می بینید، به این کلمات نیاز دارید تا به والت خود دسترسی داشته باشید. حالا روی “ذخیره کلمات Seed به عنوان فایل ” کلیک کرده و فایل” کلمات Seed متا ماسک” را که در جای امنی دانلود می‌شوند، کپی کنید

شما اکنون کیف پول متا ماسک خود را راه اندازی کرده اید.

در حالی که شما به طور پیش‌فرض در شبکه اصلی اتریوم خواهید بود، اگر می‌خواهید با متا ماسک آزمایش کنید، می‌توانید به یکی از شبکه‌های آزمایشی سوئیچ کنید. شما می‌توانید این کار را با کلیک روی “شبکه اصلی” در گوشه سمت چپ کیف پول و انتخاب یکی از شبکه های آزمایشی مانند شبکه آزمایشی راپ استن یا شبکه آزمایشی کووان انجام دهید.

با انتخاب یکی از شبکه های آزمایشی، می‌توانید “اتر آزمایشی”  را ارسال کنید و آزمایش های خود را با زنجیره بلوکی شروع کنید.

مزایا و معایب متا ماسک

در اینجا مزایا و معایب کیف پول متا مسک را بررسی می کنیم

مزایا
معایب

کیف پول میست

میست، کیف پول رسمی اتریوم است که توسط افرادی که مسئول اتریوم هستند ایجاد شده‌است. در حالی که استفاده از میست، عمدتا برای استقرار تجهیزات هوشمند، بسیار منطقی است، باید یک چیز را در ذهن داشته باشید. این یک کیف پول گره کامل است که به این معنی است که شما باید کل زنجیره بلوکی اتریوم را دانلود کنید که حدود۱ ترابایت است.

میست برای ویندوز (هم ۳۲ بیتی و هم ۶۴ بیتی)، Mac و لینوکس (۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی) موجود است.

نصب کردن میست

نصب کیف پول میست، بسیار ساده است. فقط برای رفتن به صفحه گیت هاب اینجا کلیک کنید. نسخه Mist برای Mac، ویندوز و لینوکس وجود دارد. این را خواهید دید:

نسخه کیف پول مورد نظر خود را نصب کنید. پس از نصب، شما این صفحه را زمانی که آن را باز می‌کنید خواهید دید

برای ایجاد حساب خود بر روی “اضافه کردن حساب” کلیک کنید. این زمانی است که شما می‌توانید گذرواژه را وارد کنید. چند تا از چیزهایی که باید در ذهن داشته باشید، موارد زیر است:

میست، حسابتان را برای شما ایجاد خواهد داد. حالا باید به شما گفته شود که زمانی که نرم‌افزار با زنجیره بلوکی هماهنگ می‌شود منتظر بمانید.

بعد از اضافه کردن حساب تان، می‌توانید روی دکمه “مرور حساب ها” کلیک کنید تا به حساب‌هایی که در این کیف ثبت کرده‌اید نگاه کنید. در حال حاضر، شما تنها یک حساب خواهید داشت که ایجاد کرده‌اید که حساب اصلی شما خواهد بود. هر حساب آدرس عمومی منحصر به فرد خود را خواهد داشت.

 

تراکنش انجام دادن از طریق میست

از مرور کلی حساب کاربری خود برای انتخاب حساب کاربری خود استفاده کنید. پس از انتخاب اکانت خود، روی دکمه “ارسال” کلیک کنید:

 

مزایا و معایب میست

 

مزایا:

معایب:

 

# 5 اکسودوس

اکسودوس، نسبتا یک کیف پول رومیزی جدید است و علاوه بر ویژگی‌های پیشرفته‌تر آن، چیزی که آن را از کیف پول دیگر جدا می‌کند، بسیار کاربردی و بسیار شهودی است. هر مبتدی می‌تواند یک معامله را کامل کند و یا با روش گام‌به‌گام به راحتی عمل کند. این سیستم‌عامل از ویندوز، Mac OS و سیستم‌عامل لینوکس پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر اکسودوس یک برنامه کاربردی تلفن همراه برای اندروید و iOS دارد. تمام سکه‌هایی که در کیف پول رومیزی وجود دارد را ندارد.

کیف پول اکسودوس یک صرافی است که به کاربران این امکان را می‌دهد که بین بیت کوین و آلت کوین های داخل کیف پول، معامله کنند. کیف پول رومیزی به وضوح سکه‌هایی را نشان می‌دهد که شما قصد دارید در هر دو بخش رمزنگاری و هم برای مقادیر فیات و نیز گسترش فعلی تراکنش ها وارد تجارت شوند. علاوه بر این، علاوه بر Shapeshift، آن‌ها دارای شرکای متعددی (نه فقط ShapeShift) هستند که به این معنی است که آن‌ها هم اکنون می‌توانند دارایی‌های قابل معامله بیشتری ارایه دهند و توانایی منبع یابی از شرکای مختلف، معامله در اکسودوس را سریع‌تر و مطمئن‌تر ساخته‌است.

اگرچه این تعداد در ابتدا حدود ۴۰ درصد افزایش داشته‌است اما این تعداد به ۱۰۰ عدد رسیده‌است که شامل اتریوم، لایت کوین، اتریوم کلاسیک، فان فیر، جی نوسیس، گالم، اومیس گو، کیوتام و غیره است.

 

رابط کاربری اکسودوس

در عوض به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از نرخ ارز ثابت، سکه‌های خاص را به سکه های دیگر تبدیل کنید:

سکه‌هایی که می‌توانید برای به دست آوردن بقیه از آن ها استفاده کنید عبارتند از:

دش بورد اکسودوس، اطلاعات اولیه را به شما نشان می‌دهد.

 

 

 

شما خواهید دید:

زمانی که روی زبانه کیف پول کلیک می‌کنید، موارد زیر را خواهید دید:

 

 

 

امنیت و سایر ویژگی های اکسودوس

به عنوان یک کیف رومیزی، اکسودوس تمام داده‌های شما در هارد دیسک کامپیوترتان رمزگذاری و ذخیره می کند، به عنوان مثال، شما همیشه در کنترل کامل کلیدها و اطلاعات خود هستید. کیف پول یک راهنمای بسیار ساده ارائه می‌دهد زمانی که می‌خواهید برگردید و کلیدهای خود را در هنگام پشتیبانی ذخیره نکنید.

زمانی که نیاز دارید کیف پول را باز کنید، آن‌ها یک لینک ایمن برای شما ایمیل می‌کنند که توسط یک گذرواژه ۱۲ کلمه ای و برای فعال کردن دوباره کیف تان محافظت می‌شود. این گذرواژه خیلی مهم است، چون شما تنها راه برای برگرداندن کیف تان به هنگام فراموش کردن گذرواژه خود خواهید بود. اما اگر گذرواژه را از دست بدهید، هیچ راه دیگری برای دسترسی به حسابتان وجود ندارد.

توجه داشته باشید که اگر چه آن‌ها امنیت را خیلی جدی می‌گیرند، تیم هنوز قابلیت تایید هویت دو عاملی را ارائه نمی‌کند.

اکسودوس به یک ایمیل شخصی نیاز ندارد و بنابراین آن را ذخیره نمی‌کند – یک ویژگی عالی. شما می‌توانید از هر آدرس ایمیل و یا هیچ یک از آن‌ها استفاده کنید. برای ارسال یک لینک پشتیبان فقط به یک شناسه ایمیل نیاز دارد. حریم خصوصی برای تیم خروج حیاتی است و بنابراین، آن‌ها هیچ داده‌های شخصی مشتری را ذخیره نمی‌کنند، حتی آدرس پست الکترونیکی.

کاربران اکسودوس نیز امکان ارسال سرمایه‌ها به صندوق و دریافت سرمایه از قراردادهای هوشمند را دارند. برای اطلاعات شما، کیف پول هر بار که پرداخت شما پردازش می‌شود، هزینه تراکنش دریافت می‌کند، اما این به طور کامل به شبکه‌های زنجیره بلوکی و نه به تیم اکسودوس ارسال می‌شود. کیف پول همیشه به نفع سرعت و قابلیت اطمینان نسبت به هزینه‌های پایین‌تر است و بنابراین هزینه به صورت تقاضا در شبکه زنجیره بلوکی تنظیم می‌شود. کیف پول امکان تنظیم دستی این هزینه را ارائه نمی‌دهد. در مورد برخی از ویژگی‌ها، پورتفولیو نموداری کیف پول اکسودوس، برای محاسبه و سازماندهی پس‌انداز شما عالی است.

اکسودوس برای تیم پشتیبانی عالی آن که به شدت توسط کاربران ارزیابی شده‌است شناخته شده‌است. این سایت بیش از ۱۰۰ مقاله در مورد موضوعات مختلف دارد و ویژگی‌ها، ساختار هزینه و نحوه عیب‌یابی، با ۱۷ موضوع کلی دیگر را توضیح می‌دهد. این سایت همچنین فهرست گسترده‌ای از سوالات متداول در مورد ویدئوها را ارائه می‌دهد که در آن به کمک دقیق‌تر نیاز دارید.

 

 

مزایا و معایب اکسودوس

 

مزایا:

 

معایب:

 

 

 

 

# 6 Edge

اج یک کیف متحرک است که از رمزنگاری سمت مشتری برای رمز کردن همه داده‌های خصوصی کاربر بر روی دستگاه استفاده می‌کند. این بدان معنی است که تنها کاربر در کنترل کامل دارایی‌های دیجیتال خود خواهد بود. اج در زمستان ۲۰۱۴ به عنوان کیف پول بیت کوین آغاز به کار کرد. از زمانی که این شرکت “اج سکوریتی” را اختراع کرد، آن‌ها به زودی نام خود را به “اج” تغییر دادند.

کیف پول از بیت کوین، اتر، لایت کوین، بیت کوین کش، دش،، آگر REPو توکن های وینگز پشتیبانی می‌کند. توجه داشته باشید که این تنها کیف پول همراهی است که دارای دارایی های چندگانه است و به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن های ERC – 20 را اضافه کنند که اج از آن پشتیبانی نمی‌کند. هیچ بهایی برای دریافت ارز در کیف پول شما پرداخت نخواهد شد، با این حال شما باید هزینه های ارسال را هنگام ارسال پول پرداخت کنید.

 

راه اندازی کیف پول اج

 

 

مزایا و معایب اج

 

مزایا:

 

معایب:

 

 

 

# 7 مای اتر والت

 

مای اتر والت، یک کیف پول کاغذی اتریوم معروف است. کیف پول کاغذی یک روش ذخیره‌سازی سرد برای ذخیره ارزهای دیجیتال است. این شامل چاپ کلیدهای عمومی و خصوصی شما بر روی یک تکه کاغذ است که شما آن را ذخیره کرده و در یک مکان امن نگه می دارید. کلیدها به شکل کدهای QR چاپ شده‌اند که می‌توانید در آینده برای تمام تراکنش های خود اسکن کنید. دلیل اینکه چرا این قدر ایمن است، این است که کنترل کامل به شما می‌دهد. لازم نیست نگران سلامتی یک تکه از سخت‌افزار باشید و لازم نیست درباره هکرها و یا هر نوع بدافزار نگران باشید. شما فقط باید مراقب یه تیکه کاغذ باشید.

مای اتر والت از توکن های اتریوم و ERC20 پشتیبانی می کند.

 

 

 

 

چگونه می توانید کیف پول کاغذی خودتان را ایجاد کنید؟

 

 

 

 

 

این روشی است که شما از طریق آن یک کیف پول اتریوم درست می‌کنید.

 

مزایا و معایب مای اتر والت

 

مزایا:

 

معایب:

بهترین کیف پول های اتریوم در سال 2019: نتیجه گیری

 

  1. بیایید هر چیزی که تا کنون آموخته‌ایم را به طور خلاصه بیان کنیم.
  2. بهترین کیف سخت‌افزاری با قابلیت تطبیق پذیری: لجر نانو اس.
  3. بهترین جایگزین برای لجر: ترزر وان
  4. بهترین کیف پول موبایلی اتریوم: اج
  5. بهترین کیف پول مرورگر اتریوم: متا ماسک
  6. کیف پولی که توسط توسعه دهندگان اصلی ایجاد شد: میست
  7. بهترین کیف پول رومیزی با تطبیق پذیری دارایی و سهولت استفاده: اکسودوس.
  8. بهترین کیف پول کاغذی اتریوم: مای اتر والت

 

بیایید نگاهی عمیق به تفاوت‌های بین این کیف پول بیندازیم:

 

خروج از نسخه موبایل